Windowsi alamsüsteemi väljalaskmine Linuxi jaoks koos GUI rakendustega Windows 10 jaoks

laiendada / Windowsi alamsüsteemi uusim Microsoft Store’i versioon Linuxile võimaldab graafilisi rakendusi, süsteemi tuge, mitut distributsiooni ja palju küsimusi selle kohta, kas teie Windows 10 süsteemis on lubatud kolm erinevat valikut.

Kevin Purdy

Windowsi alamsüsteem Linuxile (WSL), üks kahest parimad põhjused Windows 11 käitamiseks, on nüüd saadaval Windows 10 kasutajatele, uusimas versioonis ja kõigi selle funktsioonidega. WSL on oma “eelvaate” sildi maha jätnud. selle versiooniga 1.0ja selle eesmärk on nüüdsest teie installimine lihtsustada.

WSL-i parima versiooniga harjumine tähendab suuremate süsteemitasemel Windowsi värskenduste (sh 11 enda) installimist. Osana põhirakenduste laiemast poest liikumisest pakub Microsoft nüüd WSL-i kõige funktsioonirikkamat versiooni. “WSL-i Windowsi versioon saab endiselt kriitilisi veaparandusi, kuid WSL-i Store’i versioon lisatakse uusi funktsioone ja funktsioone,” ütles Windowsi arendajaplatvormi programmijuht Craig Loewen. märkis blogipostituses.

Loewen märkis, et “WSL-i kogukonna taotlused” viisid Microsofti viimase GUI-valmidusega raamistiku versiooni Windows 10 kasutajatele kättesaadavaks muutmiseni. Poe installimine on nüüd vaikeseade, isegi kui kasutate WSL-i installimiseks ja värskendamiseks käsurida (PowerShell). Nüüd on kõigil, kelle süsteem on võimeline töötama WSL-iga, juurdepääs graafilistele rakendustele ja süsteemne tugi (valikuline).ja saate vähem aega mõelda, milline WSL-i versioon neil on, mida nad vajavad ja millised on erinevused.

Kuid Microsoft mõistab, et see jätab paljud WSL-i versioonid alles. Mõlema jaoks on olemas WSL 1 ja WSL 2 ning Linuxi distributsioonid. On olemas WSL-i Windowsi versioon, mis on Windowsis “valikulise komponendina” lubatud, ja Store’i versioon. See värskendus, kirjutab Loewen, peaks “meie versiooniajalugu lihtsustama”. WSL 2 on levitamise ja poe installimise vaikeversioon. Nii käitate Linuxi otsese integratsiooniga Windowsiga.

Sain küll WSL-i poe versiooni oma Windows 10 töölaual tööle, kuid alles pärast viit taaskäivitamist ja pisut tugifoorumis tuhnimist. See võib olla tingitud sellest, et olete varem süsteemis WSL-i teinud.

Installisin kõik oodatud süsteemivärskendused, kuid see ei olnud “ühildumatu versiooni” vigade põhjuseks. Külastasin mitu korda Start-menüü jaotist “Windowsi funktsioonide sisse- või väljalülitamine” (eraldi jaotisest “Valikuliste funktsioonide haldamine”), et kontrollida ja veenduda, et “Virtual Machine Platform”, “Windows Hypervisor Platform” ja “Windows Subsystem for Linux” on kõik lubatud. Kontrollisin oma BIOS-is hüperviisori toe (sees), kontrollisin veel kord, et mul oleks vaikeväärtuseks määratud WSL 2 (see oli), ja installisin Ubuntu kaks või kolm korda käsurealt, kuni see tegelikult juhtus.

Pärast installimist oli päris muljetavaldav, et Linuxi rakendused töötasid Windowsis (kuigi nad kaebasid üsna palju erinevate sõltuvuste ja hoiatuste üle). Inimese jaoks, kes vajab seda konkreetset utiliiti, mida Windowsis ei pakuta, või tunneb lihtsalt huvi Linuxi vastu, kuid ei soovi kasutada täielikku partitsiooni ja kahekordset alglaadimise marsruuti, peaks see nüüd Microsofti poes leidudes olema lihtsam.

Pilt Microsofti loendist

Leave a Comment