Võidusõiduautod PCB-l

Carl Friedrich Gauss oli pehmelt öeldes polümaat, kes vastutas suure osa asjadest, mida me tänapäeva maailmas enesestmõistetavaks peame. Füüsiku ja matemaatikuna oli ta teerajajaks mitmes uurimisvaldkonnas, sealhulgas magnetismi valdkonnas. Kuid kuna ta suri aastakümneid enne esimese auto ehitamist, on ebatõenäoline, et ta seda loomingut ette kujutas, magnetautode võidusõidurada nimega Gauss Speedway kõrval [Jeff McBride]nime saanud kuulsa teadlase järgi.

Gauss Speedway on inspireeritud hiljutisest robootika arengust, kus paljud väikesed robotid saavad oma tegevusalasse ehitatud ringrajajälgede abil suurel alal reisida. Nende jälgede õige vooluga tekitatakse magnetväljad, mis liigutavad roboteid. [Jeff] ta tahtis ehitada midagi sarnast, integreerituna otse trükkplaadile, ja tuli välja mänguauto idee. Väikestel autodel on väikesed magnetid, mis suhtlevad PCB jälgedega, võimaldades autodel rajal väga täpselt liikuda. See on loobunud traditsioonilisest pesaauto kontrollerist surunupu stiili kasuks ka otse PCB-le, mis tähendab, et kõik on täielikult integreeritud.

Kuigi see oli pigem kontseptsiooni demonstratsioon või tõestus, on selle roboti stiili mõned omadused näha see video, mis näitab nende ülikiiret ja suure täpsusega liikumist ebatasastel pindadel või isegi seintel. Sellised magnetrobotid näevad üsna renessanssi ja me oleme seda isegi näinud mõned, mis kasutavad kuju muutmiseks magnetismi.

Leave a Comment