Vasakpoolsed brasiillased loodavad tagasi võtta Bolsonaro liikumise jalgpallisärgi | Brasiilia

Vasakpoolsed brasiillased loodavad kasutada oma riigi esimest MM-matši, et saada tagasi oma tuttav kollane ja roheline jalgpallisärk Jair Bolsonaro paremäärmuslaste liikumiselt.

O kanaarilind (Väike kanaarilind) on saanud kõige võimsamaks toetussümboliks Brasiilia natsionalistlikule liidrile, kes võitis võimu 2018. aastal, kuid sai eelmisel kuul luhta lootust saada teist ametiaega maha vasakpoolsest ekspresidendist Luiz Inácio Lula da Silvast. võitis presidendivalimised.

1. jaanuaril võimule saav Lula juhib jõupingutusi jalgpallisärgi ja teiste Brasiilia sümbolite, nagu hümni ja lipu, kontrolli taastamiseks.

77-aastasel on teatas kes vaatab neljapäevast mängu Serbiaga, seljas kanaarilind, mille seljal on ilutsenud number 13 – esindades tema Töölisparteid (PT). Vasakpoolsed jalgpallifännid saavad laadige kujundus alla Lula ametlikult veebisaidilt ja teha oma T-särk.

“Me ei saa häbeneda oma rohelist ja kollast särki kanda,” ütles Lula hiljuti ajakirjanikele. “[It] see ei kuulu konkreetsele kandidaadile. See ei kuulu konkreetsele erakonnale. Roheline ja kollane on 213 miljoni kodaniku värvid, kes armastavad seda riiki.”

Teine silmapaistev vasakpoolne poliitik ja jalgpallifänn Marcelo Freixo ütles, et vaatab Brasiilia Katari debüüti kollases ja rohelises särgis oma kodumeeskonna Flamengo ja kuulsa Seleção auks.

“Fašistlikud liikumised on alati sundvõõrandanud rahvuslikke sümboleid, [but] …võitsime valimised ja nüüd on aeg taastada kõik meie rahvussümbolid, mis kuuluvad meile kõigile“, ütles Freixo. “Brasiilia lipp, Brasiilia rahvusmeeskond ja riigihümn pole kunagi kuulunud paremäärmuslastele.”

Reginaldo Lopes kanaarilindu kandmas
Reginaldo Lopes kanaarilindu kandmas. Foto: Tom Phillips / The Guardian

PT asetäitja ja Lula liitlane Reginaldo Lopes ilutses hiljuti ajalehele The Guardiani antud intervjuus kanaarilindudega. See välimus märgiks temast kohe bolsonaari.

“See peaks saatma sõnumi, et oleme taastamas demokraatiat ja et sellised sümbolid nagu meie lipp ja kampsun kuuluvad kõigile, mitte ainult ühele poliitilisele fraktsioonile,” ütles Lopes. “On vale, et … poliitiline fraktsioon püüab omastada midagi, mis on kõigi brasiillaste sümboliks.”

Kõigil vasakpoolsetel brasiillastel pole lihtne uuesti omaks võtta särki, mis tähistas Amazonase laastanud äärmuslikku presidenti, kelle katastroofiline reaktsioon Covidile viis ligi 700 000 kodaniku surma.

Leppimise tegi veelgi keerulisemaks asjaolu, et mitmed Brasiilia tippmängijad, sealhulgas staarründaja Neymar, on Bolsonaro toetajad.

“Ma ei ole veel valmis seda särki kandma,” ütles 43-aastane publitsist Priscila Motta, kui ta neljapäeval Brasiilia sinist särki kandes oma poja kooli maha jättis. “Ma ei taha, et mind segatakse Bolsonaroistaga.”

Eugenópolise linnast pärit 41-aastane insener André Porcaro ütles, et kavatseb esimest korda pärast 2018. aastat oma kollast kampsuni kanda. Maailmakarikas neljapäeval

Jair Bolsonaro koos toetajatega kollastes ja rohelistes T-särkides
Jair Bolsonaro oktoobris toimunud valimiskogul. Rahvusmeeskonna jalgpallisärk on saanud oma toetajate sünonüümiks. Foto: Buda Mendes / Getty Images

«Ma arvan, et täna – täpsemalt täna – kollast särki poliitikaga ei seostata. Tänapäeval, kui keegi näeb mind tänaval T-särki kandmas, ei eelda ta automaatselt, et ma olen Bolsominio,” ütles Porcaro, kasutades ametist lahkuva presidendi poolehoidjate kohta üht halvustavat nime.

Kuid kas Porcaro jätkaks reedel kollase kandmist? “Ma ei usu,” ütles ta. “Võib-olla kannan seda ainult MM-i ajal… Ma arvan, et kollast särki on peaaegu võimatu sellest poliitilisest liikumisest lahutada.”

Freixo uskus, et on saabunud aeg alustada vasturünnakut Bolsonaro autoritaarse katse vastu kanaarilindu röövida. “Me peame need sümbolid tagasi võtma ja demokratiseerima,” ütles ta, kui Brasiilia mängijad valmistusid kuuenda MM-tiitli poole püüdlema.

Leave a Comment