USA vs Inglismaa võib muuta maailma arusaama Ameerika jalgpallist

AL RAYYAN, Katar – see Ühendriigid Meeste rahvusmeeskonna missioon on muuta seda, kuidas maailm Ameerika jalgpalli tajub.

Ja mis oleks parem viis meelt muuta, kui võita Inglismaalemmik maailmameistrivõistlustel kõik võita?

O USMNT on võimalus seda teha reedel, kui nad kohtuvad Al Rayyani staadionil oma teises alagrupimängus Inglismaaga (14:00 ET FOXis ja rakenduses FOX Sports).

Gregg Berhalteri rühm on julge ja ambitsioonikas. Tal on vaieldamatu sihikindlus ja enesekindlus. Neist kui selle turniiri nooruselt teisest meeskonnast on palju räägitud ja kirjutatud (võita on veidi noorem) ja ainult mängijana – kaitsja DeAndre Yedlin – omab varasemat MM-i kogemust. Nüüd, kus tal on üks mäng selja taga: 1:1 viik vastu Wales Selle nädala alguses on ameeriklastel 2. mängu jaoks suur üllatus suur, halva Inglismaa vastu.

Neljapäeval USA kapten Tyler Adams tunnistas, et tema meeskonnal on siin võimalus avaldus teha.

“Ma arvan, et see on ilmselgelt suurepärane võimalus kiirendada mõju, mida meil võib olla,” ütles Adams. “Need on kõrged rõhud, [high] privileeg astuda väljakule mõne sellise mehe vastu. Me austame neid, ilmselt on see mõlema meeskonna vastastikune austus. Kui saate sellises mängus tulemuse, siis teate, inimesed hakkavad ameeriklasi natuke rohkem austama.”

Lisatud on täheots Christian Pulisic: “Peame end tõestama. Võib-olla pole me viimastel aastakümnetel olnud mõne sellise maailma suurriigi tasemel, aga meil on olnud head meeskonnad, kellel on palju südant. Aga ma arvan, et kui suudame võta see järgmine samm eduka MM-iga, see võib paljusid asju muuta.”

Esmaspäevases turniiri avamängus Walesi vastu kuulus Berhalteri algkoosseisu 10 Euroopas mängivat mängijat. Ainult keskel taga Walker Zimmermankohta Nashville SC, mängib MLS-is. Ta pole siiski välistanud, et ühel päeval välismaal mängib.

Inglismaa kõrgliiga, kus Adams mängib Leeds United, on olnud USA-s väga populaarne viimased 15-20 aastat. See lummab ja mõjutab noori mängijaid, eriti selle põlvkonna mängijaid, kes tundsid end mugavalt oma kodudest Ameerikas lahkudes teismelisena suurte plaanidega mängida Euroopa tippmeeskondades. Paljud on seda teinud, kuna Pulisic on ainuke mängija, kes tegelikult mängis ja võitis Meistrite liiga finaali.

Adams kasvas üles New Yorgis ja mängis Red Bulls akadeemiasse enne hiljem liitumist RB Leipzig Bundesliga, kus temast sai esimene USMNT mängija, kes UEFA Meistrite liiga veerandfinaalis värava löönud. Kolme ja poole aasta pärast sees Saksamaaliitus 2022. aasta juulis Leeds Unitediga, kus mängib koos oma ameeriklasest meeskonnakaaslasega Brendan Aaronson.

Adams ütles neljapäeval, et kasvas üles, vaadates ja imetledes, kuidas Theirry Henry mängis Red Bullsis ja arsenal. Tal oli lihtne end laupäevahommikuti kõrgliiga mängudele häälestada ja unistada, et saaks seda kunagi teha.

“Mäletan, et ütlesin emale väikese tüdrukuna, et tahan Inglismaa eest mängida,” rääkis Adams. “Premier League’is on alati midagi erilist. Alati on olnud ja ma arvan, et alati saab olema.”

Lisas mänginud Berhalteri Kristallpalee 2000. aastate alguses: „Nüüd tundub, et Ameerikas on see kõigil [Premier League] meeskond, mida nad toetavad. See on uskumatu hüpe. Oleme väga uhked oma mängijate üle, kes selles liigas mängivad, ja minu jaoks sarnaneb see NFL-iga selle domineerimise ja ärile orienteerituse poolest.

Nii paljude ameeriklaste viibimine välismaal aitab MM-i vastaste tuttavaks saada ja annab igale meeskonnale siin-seal väikeseid eeliseid. Jaapan, selle turniiri üks Tuhkatriinu, alistas kaheksa Bundesligas mängiva poisiga Saksamaa 2:1. USA-l on EPL-is kuus mängijat – kas see muudab Inglismaa vastu midagi?

“Ma arvan, et see ei muuda seda kuidagi etteaimatavaks,” ütles Adams. “Sa hakkad mängima palju kvaliteetseid mängijaid, olenemata sellest, mitu korda olete nendega varem mänginud. Nad suudavad mängu ja teie tegemistega kohaneda ning lahendusi leida.

“Kuid seda öeldes on tore omada seda kogemust ja mängida mõnda neist suurtest mängudest mõne parima meeskonna vastu Inglismaa parimate mängijate vastu. Ja omada võimalust õppida ja kasvada, areneda ja mängust aru saada. Ma ütleksin, et rahvusvaheline jalgpall on klubijalgpallist täiesti erinev, kuid tal on võimalus mängida mõne sellise mängija vastu. [in club games] See tuleb kasuks.”

Adams lükkab tagasi idee, et USMNT-d hirmutaks selline meeskond nagu Inglismaa; tegelikult ütles ta, et teda ei hirmuta miski muu kui ämblikud. Ta lihtsalt loodab, et see konkreetne matš tõestab, et ameeriklased on võimekad konkurendid ja “et Ameerika jalgpall kasvab ja areneb õigel viisil”.

Nüüd, kui USA suudab Inglismaad võita, meeldib mängijaid täis meeskond Harry Kane, Bukayo Saka e Jack Grealishkeda Premier League’i armastavad ameeriklased nädalavahetustel rõõmustavad, millise sõnumi see koju ja muule maailmale saadab?

“See tähendaks palju,” ütles Adams. “Oleme püüdnud seda asja edasi viia viimased mitu aastat ja oleme liikunud õiges suunas. Nii et ma arvan, et lõppkokkuvõttes kapitaliseerimine tähendaks, et liigume ikka õiges suunas.”

Berhalter lisas: “Me pole grupina maailmaareenil midagi saavutanud. Peame kasutama seda MM-i enda kehtestamiseks ja siis loodetavasti järgmisele MMile minema ja sama tegema.”

Loe lähemalt alates Maailmakarikas:

Laken Litman hõlmab FOX Sportsi kolledžijalgpalli, kolledži korvpalli ja jalgpalli. Varem kirjutas ta ajakirjadele Sports Illustrated, USA Today ja The Indianapolis Star. Ta on IX jaotise 50. aastapäeva tähistamiseks 2022. aasta kevadel ilmunud raamatu “Strong Like a Woman” autor. Jälgi teda Twitteris @LakenLitman.


Võtke 2022. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlustest maksimum Järgige oma lemmikuid, et saada teavet mängude, uudiste ja muu kohtaLeave a Comment