USA tal on küsimusi, samal ajal kui MM-il puhkeb vaidlus | 2022. aasta maailmameistrivõistlused

SKohe pärast seda, kui seda Doha äärelinnas asuvat unist linnaosa ümbritses vaikus, mida minarettidest kostis öine palvekutse, saabus Ameerika Ühendriikide meeste rahvusmeeskond laupäeva õhtul Al-Gharrafa staadionile oma eelviimasele treeningule enne turniiri. ei kedagi teist.

Tagasihoidlik 21 000-kohaline kauss Al Rayyanis, ameeriklaste Kataris viibimise ajal väljaõppe peakorteris, on kaheksa miili kaugusel Doha Corniche’i kõrguvatest klaasist ja terasest pilvelõhkujatest ning laialivalguvatest konditsioneeriga kaubanduskeskustest. Kuid tundub, et mitte piisavalt kaugel, et pääseda keerlevatest vaidlustest esimese üle Maailmakarikas toimuma ühes araabia riigis, mis kõrvulukustavaks tooniks võimendati alles pühapäevase korraldajamaa ja Ecuadori vahelise avamängu eel.

Üks murettekitavamaid probleeme oli riigi halb inimõiguste olukord võõrtööliste kohtanaised ja LGBTQ kogukondturniiri regioonis korraldamise keskkonnakulud ja ka püsivad kulud süüdistused altkäemaksu võtmises Katari pakkumiskomisjoni ja FIFA juhtide vahel. Viimasel ajal on lõpetamata fännikülad kus reisivad kaasamõtlejad broneerisid majutuse, ajendasid süngeid võrdlusi Fyre festivalile ja see on ainult lisanud kriitikat Katari sobivuse kohta võõrustajana – mägi, mis on kuhjunud pärast seda, kui naftarikas Pärsia lahe riik 2010. aastal turniiri vastuoluliselt autasustati.

Mõni tund varem lõi FIFA president Gianni Infantino turniiril vastulöögi sensatsioonilises diatriibus milles ta süüdistas lääne turniiri kurjategijaid silmakirjalikkuses – tabades kohusetundlikult Katari valitsuse kõneainet –, kaitstes samal ajal riigi võõrtööliste poliitikat ja viimasel minutil tehtud otsust keelata õlle müük MM-staadionitel (luksuslikel juhiboksidel). saab ikka juua mida iganes nad tahavad).

Kuid isegi kui ülemaailmne reaktsioon Infantino erakordsele tunniajasele jalutuskäigule kõlas, tegid ameeriklased asjaliku lähenemisega viimaseid ettevalmistusi esmaspäevaseks avamänguks Walesiga Ahmad Bin Ali staadionil.

“Teame, et oleme tugev meeskond ja oma mulli sees üritame mitte midagi sisse lasta,” sõnas ameeriklasest tsenter Aaron Long. “Seega piirame väliseid segajaid nii palju kui võimalik ja keskendume iseendale ning keskendume sellele esimesele mängule Walesi vastu.”

Ameeriklased ei ole kaalul olevate inimõiguste küsimuste ees silmi kinni pigistanud. Teisipäeval tervitas meeskond laagrisse 20 võõrtöölist, et asjad käima lükata. See žest võib juhtida tähelepanu enam kui 6500 Lõuna-Aasia töötajale. arvatakse surnuks tosina aasta jooksul pärast seda, kui Katar võitis hostimisõigused. Lisaks on US Socceril tutvustas vikerkaareteemalist hari solidaarsuse näitamisena riigis, kus homoseksuaalsus on kriminaliseeritud. USA meeskond kasutab logo oma kontrollitavates kohtades, nagu Al-Gharafa treeningkeskus, meeskonna hotell, meediaalad ja fännipidudel mängueelsel õhtul, kuigi mitte mängude endi ajal.

Kuid kuna USA kaheksa-aastane MM-ilt eemalviibimine oli vaid 48 tunni kaugusel, pöördus laupäeva õhtul tähelepanu käsil olevale ülesandele.

USA, turniiri nooruselt teine ​​meeskond Ghana järel, juhib seda, mida reklaamitakse tõusvate talentide kuldne põlvkond. Enam kui pooled 26-liikmelisest meeskonnast võistlevad maailma viies esiliigas, sealhulgas mängijad Christian Pulisic (Chelsea), Weston McKennie (Juventus), Sergino Dest (Milano) ja Gio Reyna (Borussia Dortmund).

Kuid lähemal vaatlusel on rohkem küsimusi kui vastuseid. Tagaliini on viimastel kuudel räsinud vigastused, kuna väljakujunenud regulaarsed mängijad Miles Robinson (Achilleus) ja Chris Richards (reielihas) on mõlemad kodus jäänud, jättes Walker Zimmermani ilma ilmse partnerita keskkaitsjana. Vasakkaitsja Antonee Robinson ütles, et “püüab endiselt harjuda hüppeliigesega mängimisega” pärast septembris Fulhamis saadud vigastust. Paremkaitsja Dest on pärast paljutõotavat algust Barcelonas väljakukkunud ja on oma tippvormist kaugel pärast seda, kui ta üritas Milanos järjekindlaid minuteid saada.

Samuti napib väravaid üheksandast kohast. Lõpuks alistasid Jesus Ferreira, Josh Sargent ja Haji Wright Jordan Pefoki ja Ricardo Pepi, kuid kellelgi neist ei õnnestunud Berhalteri ametiajal end usaldusväärse keskründajana kehtestada. Ferreira, Walesi vastu tõenäoline alustaja, lööb FC Dallase eest palju skoori, kuid riigi jaoks palju vähem – tema seitsmest väravast neli sündisid sel suvel Concacafi Rahvuste liiga kaotuses Granada poolt.

This is a World Cup like no other. For the last 12 years the Guardian has been reporting on the issues surrounding Qatar 2022, from corruption and human rights abuses to the treatment of migrant workers and discriminatory laws. The best of our journalism is gathered on our dedicated Qatar: Beyond the Football home page for those who want to go deeper into the issues beyond the pitch.

Guardian reporting goes far beyond what happens on the pitch. Support our investigative journalism today.

“,”image”:”https://i.guim.co.uk/img/media/13fe42413e819fcefe460ac92e24955d42f3dcf6/0_132_6496_3898/6496.jpg?width=620&quality=85&auto=format&fit=max&s=533ca84411fd0ca1cbe928bd194d22b2″,”credit”:”Photograph: Tom Jenkins”,”pillar”:2}”>

Kiirjuhend

Katar: jalgpallist kaugemale

näidata

See on maailmameistrivõistlus, mille sarnast pole. Viimased 12 aastat on The Guardian kajastanud 2022. aasta Katar puudutavaid probleeme, alates korruptsioonist ja inimõiguste rikkumistest kuni võõrtööliste kohtlemise ja diskrimineerivate seadusteni. Meie ajakirjanduse parim on kogutud meie pühendatud Katar: väljaspool jalgpalli koduleht neile, kes soovivad süveneda valdkonnavälistesse teemadesse.

The Guardiani raportid ulatuvad palju kaugemale sellest, mis väljakul toimub. Toetage meie uurivat ajakirjandust täna.

Täname teie kommentaaride eest.

Seda ärevust väravate lüüa suurendab ainult meeskonna hiline tabamatu vorm, eriti tugevama vastase vastu. Viimasest seitsmest mängust pole nad MM-ile kvalifitseeruvate riikide vastu löönud kuues mängus, sealhulgas ühes inspireerimata sõbralik paar Saudi Araabia ja Jaapani vastu nende viimases häälestuses. Nende suurimad võitlused on tulnud vastu hästi organiseeritud kaitsemeeskondadele, kes istuvad käed rüpes ja julgevad ameeriklastel neid murda, otsides samal ajal üleminekuvõimalusi. See plaan sobib Walesile ebamugavalt.

Kuid Berhalter, kes nimetas pühapäeva pärastlõunal meeskonna kapteniks kaitsva poolkaitsja Tyler Adamsi, jätkas kindla enesekindluse sisendamist oma uute relvade suhtes, kellest kõik peale ühe kavatsevad teha oma MM-debüüdi.

“Ma usun, et oma parimal päeval suudame võita kõiki maailmas. Igaüks,” ütles ta sel nädalal. «MMil mängida on suur au, aga me ei taha olla lihtsalt osalejad. Me tahame tegutseda. Arvame, et esimene samm on grupist lahkumine. Ja teine ​​samm on väljalangemismängudes mängida oma parimat võimalikku mängu ja vaadata, kui kaugele suudame minna.”

Leave a Comment