Tõenäoliselt ütleb parlamendi järgmine esimees, et Mar-a-Lago dokumentide uurimine ei ole prioriteet

Esindaja James Comer (R-Ky.), kellest peaks järgmisel aastal saama Esindajatekoja järelevalve- ja reformikomitee esimees, ütles, et vaekogu ei sea prioriteediks endise presidendi Trumpi Mar-a-Lagos asuvast pärandist konfiskeeritud salastatud dokumentide uurimist. ta vaatab selle asemel teisi uurimisi, kui valitsus võtab enamuse.

“See ei ole prioriteet,” Comer ütles ta CNN-ile antud intervjuuslisades, et komisjon “ootab lihtsalt, mis sellest välja tuleb”.

Esindajatekoja järelevalve- ja reformikomitee, mida praegu juhib ametist lahkuv president Carolyn Maloney (DN.Y.), on juba mitu kuud uurinud Trumpi presidendikandjate väärkäsitlust. Uurimine on eraldiseisev justiitsministeeriumi asja uurimisest, mis tõmbas uudiseid augustis, kui FBI korraldas haarangu Mar-a-Lagosse.

Maloney saatis kiri arhivaari kohusetäitjale Rahvusliku arhiivide ja dokumentide administratsiooni (NARA) esindaja Debra Steidel Wall kutsus septembris agentuuri üles püüdma saada Trumpilt “isiklikku tõendit”, et ta on loobunud kõigist presidendidokumentidest, mille ta Valgest Majast eemaldas. Samuti kutsus ta rühma üles taastatud dokumentide “kiiresti läbi vaatama”.

Kiri tuli pärast seda, kui teadetest selgus, et Trumpi esindajad võisid uurijaid tema salastatud dokumentide omamise osas eksitada, ning pärast uudiste ilmnemist, et tema elukohas on salastatud materjalide jaoks tühjad kaustad.

Augustis vabariiklased esindajatekoja järelevalve- ja reformikomitees ta kirjutas kirja Wallile, kes küsis rolli kohta, mida ta mängis FBI läbiotsimisel Mar-a-Lagos.

Surnud küsimusele, kas ta usub NARA-t, kui see ütleb, et see ei otsusta asju poliitika põhjal, ütles Comer CNN-ile, et “peame ootama ja vaatama.”

“Ma tean päeval, mil rahvusarhiiv kohtus Carolyn Maloneyga, ja sel päeval võtsid nad oma murega ühendust DOJ-ga. Nii et ma ei tea,” ütles Comer võrgustikule. viimane administratsioon.

Esindajatekoja järelevalve- ja reformikomitee praegune liige Comer peaks saama esimehe koha järgmisel aastal, kui vabariiklased võtavad parlamendi üle kontrolli. Vabariiklased on lubanud enamikus neist erinevatel teemadel läbi viia mitmeid uurimisi.

O sisaldab potentsiaalsete sihtmärkide loendit President Bideni poeg Hunter Biden ja pere äritegevus, väidetav politiseerumine justiitsministeeriumis, COVID-19 päritolu, korratu lahkumine Afganistanist eelmisel aastal, migrantide vohamine lõunapiiril ja Bideni poliitika administreerimine. .

Leave a Comment