Saudi Araabia valitseja puutumatus: India on ärritunud USA ametniku “tarbetu” viitamise pärast peaminister Modile: The Tribune India

PTI

New Delhi, 24. november

Indiat häirib USA välisministeeriumi ametniku viide peaminister Narendra Modile, kes kaitseb Saudi Araabia valitsejale Mohammad bin Sultanile laiendatud puutumatust, keda süüdistatakse ajakirjanik Jamal Khashoggi tapmises.

“Ausalt öeldes ei saa ma aru, kuidas kommentaar peaminister Modi kohta oli asjakohane, vajalik või kontekstipõhine,” ütles välisministeeriumi pressiesindaja Arindam Bagchi vastuseks küsimustele Modile viitava USA ametniku kohta, kui ta selgitas Saudi Araabia puutumatuse andmise põhjuseid. valitseja

“Meie kahe riigi vahel on väga eriline suhe, mis tugevneb ja me ootame koostööd USAga.

Kui USA välisministeeriumi pressiesindaja asetäitja Vedant Patel küsiti Saudi Araabia kroonprintsi puutumatuse kohta ajakirjanik Jamal Khashoggi tapmise pärast, ütles ta eelmisel reedel toimunud briifingul, et see pole esimene kord, kui USA . aruannete kohaselt varem mitmele riigipeale, sealhulgas peaminister Modile.

Bagchi ütles ka, et teated peaministri detsembris USA-visiidi kohta olid valed.

“Peaministri detsembris USA-visiidi kohta ettepanekut tehtud ei ole. Meedia sellekohased teated on valed,” ütles Bagchi.

Samuti lükkas ta tagasi sotsiaalmeedia postitused välisminister S Jaishankarile ja Valge Maja pressiesindajale omistatud “valekomentaaride” kohta seoses Modi ja USA presidendi Joe Bideni lühikese kahepoolse kohtumisega hiljutise G-20 tippkohtumise kõrval Balil.

“Oleme näinud sotsiaalmeedias mõningaid ebakorrektseid postitusi, milles omistatakse valeavaldusi välisministrile, kes pole seda ajakirjandusele ega sotsiaalmeedias kommenteerinud. Samuti omistatakse valeavaldusi Valge Maja pressisekretärile. Nii et ma küsin kõik, et te seda valeinformatsiooni ei usuks,” ütles Bagchi.

Ta ütles, et peaminister kohtus Bideniga mitmel korral Bali tippkohtumise ajal, sealhulgas lühikese kahepoolse kohtumise ja kolmepoolse kohtumise, milles osales Indoneesia president Joko Widodo.

“Selle suhtluse käigus vahetasid nad arvamusi mitmel teemal. Meie pressiteated ja säutsud, samuti välisministri infotund Balil jäädvustavad kõiki neid vestlusi.

“USA pool avaldas ka oma lugemise kolmepoolse kohtumise kohta ja märkis ka eraldi, et kahe juhi vahel toimus lühike kahepoolne kohtumine,” ütles Bagchi.

#narendramodi

Leave a Comment