Saksamaa protesteerib FIFA otsuse vastu keelata Rainbow käepaelad

DOHA, Katar – Sel ajal, kui fotograafid rivistusid Khalifa rahvusvahelisel staadionil traditsiooniliseks, kuid sageli pealiskaudseks meeskonnapildi tegemise rituaaliks valmistudes, tegid Saksamaa mängijad jalgpalli maailmameistrivõistluste hetkeks seisukoha võtmiseks.

Tõstnud paremad käed suu juurde ja hoides neid seal kuni viimase foto tegemiseni, sooritas Saksamaa vaikse mässu jalgpalli maailma juhtiva organi FIFA vastu, mis oli takistanud nende kaptenil kandmast matšis mitmevärvilist käepaela. matš. sotsiaalse õigluse kampaaniast.

Aktsioon toimus kaks päeva pärast seda, kui FIFA keelas mitte ainult Saksamaal, vaid ka mitmel teisel Euroopa meeskonnal geide õigusi propageerivate käepaelte kandmise. ähvardades neid mängusisese distsipliinigaotsus, mis ajas meeskonnad raevu – ja tõi kaasa süüdistused turniiri korraldaja vastu kiusamises –, kuid viidi lõpuks läbi.

Kampaania eesmärk oli tõsta tõrjutud rühmade teadlikkust asukohariigis Kataris, mis kriminaliseerib homoseksuaalse käitumise. Meeskonnad teatasid FIFA-le oma plaanidest septembris, kuid said vastuse alles mõni tund enne seda, kui Inglismaa, esimene meeskond, kes oma positsioonile pühendus, esmaspäeval oma kampaania avas. Meeskonnad ütlesid, et ootasid FIFA rangete ühtsete reeglite rikkumise eest trahvi, kuid nende kaptenitele näidati hoopis kollast kaarti.

“See ei puudutanud poliitilist avaldust: inimõigused ei ole läbiräägitavad,” ütles Saksamaa meeskond tema ametlikul Twitteri kontol avaldatud avaldus hetk pärast 2:1 kaotuse algust. “Seda tuleks võtta enesestmõistetavana, kuid see pole ikka veel nii. Sellepärast on see sõnum meile nii oluline. Meilt käevõru keelamine on sama, mis meile hääle keelamine.”

Saksamaa on olnud Katari inimõigusteprobleemide osas kõige avameelsemate meeskondade ja fännide hulgas; Väikest Pärsia lahe emiraati ja FIFA-d kritiseerivaid bännereid on sel hooajal Saksamaal liigamängudel regulaarselt näha. Riigi poliitikud vihastasid Katari ka avameelse kriitikaga MM-i algusele eelnenud päevadel.

Tõenäoliselt kasvas see raev kolmapäeval. Enne kui mängijad väljakul demonstreerisid, tegi Saksamaa siseminister Nancy Faeser FIFA tähtsamatele külalistele reserveeritud kohtadel omapoolse avalduse. Ta saabus staadionile roosas ülikonnas, kuid kui ta FIFA presidendi Gianni Infantino kõrval istet istus, eemaldas ta bleiseri, et paljastada mitmevärviline “One Love” käepael, mida Saksamaa kapten Manuel Neuer ja teised olid valmis kandma. Faeser, kes ei kuulu Saksamaa delegatsiooni, ei saa kollast kaarti.

Käevõru otsus varjutas turniiri alguspäevi. FIFA katseid suunata fookust valdkonnale on õõnestanud igapäevased vaidlused LGBTQ kogukonda toetavate sümbolite keelustamise üle. Mõned fännid ajasid segadusse üliinnukad turvamehed, kes keelasid riided ja bännerid, mis ei olnud mõeldud protestivormiks, sealhulgas ühes juhtumis, kus fännil keelati staadionile siseneda. Pernambuco lipugaBrasiilia osariik.

FIFA kolmapäeval Saksamaa protesti ei kommenteerinud. Kuid teised ametnikud olid palju häälekamad.

Saksa ametnikud kaalusid väidetavalt oma seaduslikke võimalusi ja kavatsesid esitada kaebuse spordiarbitraažikohtule. Taani jalgpalliliidu tegevjuht Jakob Jensen on rääkinud võimalusest isegi FIFA-st lahkuda, öeldes, et tema organisatsioon on juba otsustanud mitte toetada Infantinot märtsis toimuval tagasivalimisel. President on ainus kandidaat.

“Oleme Põhjala regioonis arutanud alates augustist,” rääkis Jensen võimalusest, et Taani organisatsioonist lahkub. “Ma mõtlen sellele uuesti. Ma kujutan ette, et kui Taani läheb üksi, võib tekkida väljakutseid. Aga vaatame, kas me ei suuda asjade üle dialoogi pidada.

“Pean mõtlema küsimusele, kuidas taastada usaldus FIFA vastu. Peame toimunut hindama ja seejärel looma strateegia, seda ka Põhjamaade kolleegidega.”

FIFA vaikimine selles küsimuses pärast meeskondadega resolutsiooni väljakuulutamist on ainult õhutanud spekulatsioone selle üle, kas tema või Katari ametnikud määravad staadionil lubatud juhised. Näiteks kolmavärvilised lipud, millel oli kiri “Vaba Palestiina”, olid näha Tuneesia osas teisipäevases mängus Taaniga, päev pärast seda, kui FIFA astus maha Iraani fännid, kes kandsid Iraani valitsust kritiseerivaid T-särke või bännereid.

Leave a Comment