Saalomoni Saari mõjutanud maavärinate järel kahjustatud hooned ja voolukaotus | Saalomoni saared

Saalomoni Saarte pealinnas Honiaras said kannatada hooned ja teatati ulatuslikest elektrikatkestest pärast teisipäeval otse edelarannikul toimunud maavärinat.

Esimene 7,0-magnituudine maavärin andis USA geoloogiakeskuselt korraks tsunamihoiatuse, kuid see hoiatus tühistati varsti pärast seda.

Teine maavärin magnituudiga 6,0 toimus läheduses 30 minutit hiljem.

Elekter oli mõnes Honiara piirkonnas ja Saalomoni saared Ringhääling ütles oma avalduses, et kõik raadioteenused olid eetrist väljas.

Austraalia peaminister, Anthony Albaneseütles, et Austraalia kõrge komisjoni hoone Honiaras asuva juurdeehitise katus oli sisse kukkunud, viidates tõenäolistele kahjustustele kogu linnas.

“Oleme pöördunud peaminister Sogavare’iga, et veel kord näidata, et Austraalia on valmis aitama.”

Albanese ütles, et kõik Austraalia kõrge komisjoni töötajad on ohutud, kuid kinnitas, et kõigi austraallaste turvalisus Saalomoni Saartel on keeruline, kuna telekommunikatsioon oli häiritud.

Malango lähedal aset leidnud maavärin oli madal, sügavusega 10 kilomeetrit, teatas USGS.

Inimesed teatasid vägivaldsest raputusest, mis paiskas maapinnale televiisorid ja muud esemed.

Vabakutseline ajakirjanik Charley Piringi ütles, et seisis pealinna Honiara äärelinnas alg- ja keskkooli kõrval asuva lao taga, kui maavärin lapsed jooksma pani.

“Maavärin raputas seda kohta,” ütles ta. “See oli tohutu. Me kõik olime šokis ja kõik jooksid ringi.”

Riigi peaprokurör John Muria postitas sotsiaalmeediasse pildid kontoritoimikutest, mis voolasid suurtest metallist kartoteegikappidest välja.

Honiara got rocked by m7.0 earthquake. pic.twitter.com/CZk6JCbAeY

— John Muria (Jnr) 🇸🇧 (@Jnr_Muria) November 22, 2022

\n”,”url”:”https://twitter.com/Jnr_Muria/status/1594882928810790913?s=20&t=EuFAf8isfvUROvnQ7ziH9w”,”id”:”1594882928810790913″,”hasMedia”:false,”role”:”inline”,”isThirdPartyTracking”:false,”source”:”Twitter”,”elementId”:”d9dd74bc-5d47-401a-8087-0669b0f0f1ca”}}”/>

“See oli suur asi,” ütles Honiaras asuva Heritage Parki hotelli administraator Joy Nisha uudisteagentuurile AFP. “Mõned asjad hotellis kukkusid ümber. Kõik tunduvad olevat korras, aga hirmunud.”

AFP pealinna reporter ütles, et värisemine kestis umbes 20 sekundit.

Selle raporti koostamisel osalesid Reuters ja Agence France-Presse

Leave a Comment