Raseduse ajal paar klaasi veini joonud ema ütleb, et kahetseb seda

  • Natalie Battaglia jõi raseduse ajal paar jooki ja tema poeg käitus ebatavaliselt.
  • Battaglia ei tea, kas alkohol põhjustas tema poja probleeme, mille puhul arstid kahtlustasid algselt tserebraalparalüüsi.
  • Järjest rohkem on tõendeid selle kohta, et isegi kerge joomine raseduse ajal võib mõjutada loodet.

Kui Natalie Battaglia lõpuks pärast enam kui aastast proovimist oma esimese lapsega rasedaks jäi, “hindas ta seda kui midagi muud”. See tähendas, et tuleb vältida kõike, mis võib last kahjustada, sealhulgas alkoholi, välja arvatud väga aeg-ajalt pool klaasi šampanjat.

Teise lapsega oli Battaglia aga rahulikum, isegi alkoholi tarvitades. Sel ajal, “kui inimesed ütlesid mulle: “Miks sul seda pole?” või “Üks ei tee haiget,” kuulasin veidi tähelepanelikumalt,” rääkis Battaglia, kes toona juhtis Austraalias Melbourne’is koos abikaasaga riiuliäri. podcasti “Knockoff Drinks with a Difference” hiljutises episoodis..

Paar korda selle raseduse ajal jõi Battaglia klaasitäie veini. Vähemalt korra oli tal kaks. “See oli kindlasti piisav, et mõju tunda,” ütles ta.

Sellegipoolest kandis ta raseduse lõpuni ja sünnitas 2017. aastal terve poisi. Alles umbes kuus kuud pärast sünnitust märkas ta oma pojal mõningaid ebatavalisi käitumisviise, mis arstide hinnangul võivad olla seotud alkoholitarbimisega lapse sünni ajal. Rasedus

Natalie Battaglia on oma teise lapsega rase

Natalie Battaglia lõpetas joomise, kui tema poeg oli väikelaps.

Natalie BattagliaBattaglia, kes pole joonud alates 2020. aasta aprillist ja peab nüüd retseptiblogi Mindful Mocktailjagas oma lugu kaine mõjutaja ja podcasteri Amy Armstrongiga Kuiv, aga märg tõsta teadlikkust raseduse ajal kasvõi vähese joomise võimalikest ohtudest.

Uurige sel nädalal see võimendab teie keskendumishüüd, mis viitab sellele, et vähem kui üks jook nädalas raseduse ajal võib oluliselt mõjutada loote aju arengut.

“Me ei saa kunagi teada, kas mu poja probleeme põhjustas alkohol, kuid me ei saa kunagi teada, et see ei olnud,” ütles praegu 39-aastane Battaglia Insiderile e-kirjas. “Isikliku kogemuse põhjal võin teile kinnitada, et klaas või kaks veini raseduse ajal ei ole väärt “mis oleks, kui”.”

Lastearstid seadsid kahtluse alla, kas Battaglia joob raseduse ajal

Battaglia poeg “kääris” oma jalgu, selle asemel, et hoida neid sirgena, ja tõstis käed üles, nagu oleks ta just võidujooksu võitnud.

“Ma arvasin, et see oli jumalik ja nii naljakas ja nii armas,” ütles ta taskuhäälingusaates. “Ja see oli nii, kuni ma mõistsin, et probleem on, et see pole normaalne.”

Battaglia viis ta lastearsti juurde, kes hindas teda ja esitas seejärel Battagliale mõned küsimused. Üks esimesi oli see, kas ta oli raseduse ajal alkoholi tarvitanud.

“Ma lihtsalt tardusin. Ma ei oodanud seda küsimust ja valetasin,” ütles Battaglia. “Mul oli piinlik ja mõtlesin: “Isegi kui asi oli alkoholis, ei saa ma praegu midagi teha, nii et mis mõtet on tõtt rääkida?”

Seejärel konsulteeris arst teise lastearstiga ja paar ütles, et nad arvasid, et see oli Battaglia pojal ajuhalvatus, mis kirjeldab häirete rühma, mis mõjutavad inimese liikumisvõimet. “Ma olin lihtsalt muserdatud,” ütles ta.

Postitust jagasid 🍸 Mocktail Recipes & Sober Curious Inspo 🍸 (@themindfulmocktail)

Kuigi alkoholi tarbimine raseduse ajal ei ole CP otsene põhjus, on häired ajukahjustuse tagajärjel enne või vahetult pärast rasedust. Alkoholi tarbimine raseduse ajal võib kahjustada arenev aju, kuigi vaieldakse selle üle, kui palju sellel on mõju.

Raseduse ajal joomine võib kaasa tuua ka väikese sünnikaalu, mis on tserebraalparalüüsi riskitegur. Loote alkoholisündroomi häired (FASD) või füüsiliste ja vaimsete puuete ulatus põhjustatud alkoholi tarvitamisest raseduse ajal, võivad olla ka tserebraalparalüüsiga sarnased omadused, nagu koordinatsioonihäired.

Uuring näitas, et umbes 8% FASD-ga lastest on CP.

Kuna on olemas FASD jaoks pole ühtset testi, millest kõige tõsisem on loote alkoholisündroom, võib olla raske diagnoosida, eriti nende emade puhul, kes ei avalda oma raseduse ajal joomist. Seega, kuigi FASD-d mõjutavad hinnanguliselt kuni 1 lapsel 20-st, aSellise diagnoosiga inimestest kuulete harva, ütles Battaglia.

“See tähendab, et seal on inimesi ja lapsi, kellel on tõenäoliselt FASD, kuid neid ei diagnoosita, nad ei saa vajalikku ravi,” ütles Battaglia, kes on praegu FASD suursaadik. Mittetulunduslik tõestusliitütles

Teine arst küsis Battaglialt, kas ta joob raseduse ajal alkoholi

Battaglia viis oma poja teise arsti juurde teise arvamuse saamiseks. Ka ta vaatas poja üle ja küsis siis, kas ta oli raseduse ajal joonud. Jälle ta valetas. Jällegi ütles arst, et ta kahtlustab tserebraalparalüüsi, kuigi Battaglia pojal ei diagnoositud kunagi ametlikult.

Battaglia ei rääkinud arstide küsimustest kellelegi. “Ma lihtsalt ütlesin talle:” Ei, see ei saa olla alkoholis. Lõpetage enda vastu karm olemine,” ütles ta taskuhäälingusaates. “Ma olen üks neist inimestest, kes kipub katastroofi minema ja arvasin, et reageerin üle. Nii et lükkasin selle mõtte kõrvale.”

Battaglia viis oma poja aasta jooksul igal teisel nädalal füsioterapeudi juurde ja harjutas temaga iga päev usuliselt ettenähtud harjutusi. Ta mõtles, kas ta poeg mängib kunagi oma vanema vennaga või isegi kõnnib. “See oli väga must aeg mu elus ja see pani mind rohkem jooma,” ütles ta.

Kuid teraapia aitas tal ajul jäsemetega korralikult suhelda. Ta areneb nüüd normaalselt ja tal ei peeta CP-d.

Üha enam on tõendeid selle kohta, et raseduse ajal joomine on seotud muutustega loote ajus

Kõik suuremad meditsiiniorganisatsioonid, sealhulgas Ameerika Sünnitusarstide ja Günekoloogide Kolledž ja Ameerika Pediaatrite Assotsiatsioon, väidavad, et pole teadaolevat ohutut alkoholi kogust raseduse ajal

Kui joote raseduse ajal, liigub teie vereringes olev alkohol nabanööri kaudu lootele, mis pole alkoholi metaboliseerimiseks piisavalt varustatud. et võib põhjustada raseduse katkemist, surnultsündimistsünnidefektid ja loote alkoholispektri häired.

sisse hiljutine uuringEsimesena kasutas magnetresonantstomograafiat, et mõõta alkoholi mõju loote aju struktuurile ja kasvule reaalajas, leidsid arstid, et vähem kui üks alkohoolne jook nädalas muutis arenevat aju viisil, mis võib põhjustada probleeme, näiteks keelepuudulikkust.

Kuid reeglid keelavad aalkohol raseduse ajal kritiseeriti kõrval mõned arstid ja vanemluse eksperdid nagu paternalistlikja mõned ütlevad rasedad patsiendid nende tervishoiutöötajad on neile öelnud, et aeg-ajalt joomine on hea.

Segane sõnum on seotud sellega, et raseduse ajal lahja alkoholi tarvitamise kahjude kohta pole kuigi palju kvaliteetseid tõendeid.

Lisaks on uuringuid, mis ei leia seost vähese või mõõduka alkoholitarbimise ja laste arenguprobleemide vahel. Lastekasvatuse ekspert ja majandusteadlane Emily Oster on märkis Taani uuring see viitab sellele, et kuni kaheksa jooki nädalas raseduse ajal ei mõjuta laste intelligentsus ega tähelepanu tase.

Natalie Battaglia peapilt kokteiliga

Natalie Battaglia loob nüüd alkoholivabade jookide retsepte ja tal on Instagramis üle 60 000 jälgija.

Natalie BattagliaAga see uuring ja teistele meeldib neil on ka viguja anekdootlikud “edulood” ei garanteeri, et kellelgi teisel, kes raseduse ajal joob, on sama tulemus.

Varasemad uurimised avastas, et 10% rasedatest naistest, kes joovad raseduse ajal mis tahes koguses alkoholi, põeb üks 13 lapsest FASD ja üks 67 lapsest FAS.

“Üks meie ülesannetest lapsevanemana on riskide maandamine,” ütles Battaglia, “ja ma tunnen, nagu oleksin selle riski võtmisega lapseootel oma poega alt vedanud.”

Leave a Comment