Peking sulgeb pargid ja muuseumid, kuna Hiinas sagenevad COVID-juhtumid

PEKING, 22. november (Reuters) – Peking suleti teisipäeval pargid, kaubanduskeskused ja muuseumid, kuna rohkem Hiina linnu jätkas COVID-19 massitestimist, kuna Hiina võitleb juhtumite arvu kasvuga, mis süvendab muret oma majanduse pärast ja aeglustab lootusi kiireks avaldamiseks. – Koroonaviiruse taasavamine.

Hiina teatas esmaspäeval üleriigiliselt 28 127 uuest kohalikust juhtumist, mis on aprillist saati oma igapäevase tipu lähedal, kusjuures lõunaosas Guangzhou linnas ja edelaosas Chongqingi omavalitsuses esines umbes poole nakatumise juhtudest.

Pealinnas Pekingis saavutavad juhtumid iga päev uusi tippe, mis sunnib linnavalitsust kutsuma üles rohkem elanikke paigale jääma.

Tervishoiuametnikud põhjustasid COVID-19-le kaks uut surmajuhtumit, võrreldes nädalavahetuse kolmega, mis olid Hiinas esimesed pärast maist.

Viimane laine katsetab Hiina hiljutisi muudatusi oma null-covid-19 poliitikas, mis kutsub ametivõime üles olema oma mahasurumisel täpsem ning loobuma laialdasest sulgemisest ja testimisest, mis on majandust kägistanud ja elanikke frustreerinud.

Pekingi lähedal asuv Tianjini omavalitsus tellis teisipäeval viimasena ülelinnalised katsetused pärast Shijiazhuangi pühapäevast sarnast teadet.

Isegi pärast muudetud suuniseid on Hiina oma rangete COVID-piirangutega, sealhulgas piiridega, mis jäävad peaaegu kolm aastat pärast pandeemiat peaaegu suletuks.

Karmistatavad meetmed Pekingis ja teistes linnades, isegi kui Hiina üritab vältida ülelinnalisi sulgemisi, nagu see, mis halvas tänavu Shanghai, tekitasid investorite muret majanduse pärast ning langetasid öösel globaalsed aktsiad ja naftahinnad.

Nomura analüütikud ütlesid teisipäeval, et tema kodumaise indeksi hinnangul olid linnad, mis annavad umbes 19,9% Hiina kogu sisemajanduse kogutoodangust, mingisuguse piirangu või piiramise all, võrreldes 15,6%ga eelmisel esmaspäeval ja mitte kaugel indeksi tipust aastal. aprill. Shanghai blokaadi ajal.

ASUKOHAD PLOKID

Hiina pealinn hoiatas esmaspäeval, et seisab silmitsi COVID-19 pandeemia kõige rängema proovikiviga ja karmistasid linna sisenemise reegleid, mis nõuavad, et mujalt Hiinast saabujad läbiksid kolm päeva COVID-19 testimist, enne kui neil lubatakse riigist lahkuda. majutus.

Paljud Pekingi elanikud on näinud oma hooneid suletuna, kuigi need piirangud kestavad tavaliselt vaid paar päeva.

Mõned linnaelanikud ütlesid, et toidukaupade kohaletoimetamine viibis suurte koguste tõttu.

Paljud muuseumid on suletud ja sellised kohad nagu Happy Valley lõbustuspark ja linna suur Chaoyangi park, mis on populaarne jooksjate ja piknikupidajate koht, teatasid teisipäeval, et suletakse haiguspuhangu tõttu. Peking teatas 1438 uuest kohalikust juhtumist, võrreldes 962-ga pühapäeval.

Wuhani kesklinn, kus viirus esmakordselt avastati, andis teisipäeval välja hoiatuse, kutsudes elanikke üles reisima ainult kodu ja töö vahel.

Asepeaminister Sun Chunlan, kes on juhtinud Hiina null-covid-19 poliitikat, külastas esmaspäeval Chongqingi ja kutsus sealseid ametivõime üles järgima meetmeid ja kontrollima haiguspuhangut, teatas omavalitsus.

MITTE NII ROOSA

Investorid lootsid, et null-covid-19 pidurduse täpsem jõustamine Hiinas võib kuulutada suuremat leevendust, kuid paljud analüütikud hoiatasid liiga optimistlikuks jäämast.

Paljud ettevõtted, eriti kliendiga seotud ettevõtted, kardavad ka, et jäävad alles järgmisel aastal ellu, kuna kliendid hoiavad jätkuvalt oma raha.

Hiina väidab, et president Xi Jinpingi null-covid-19 poliitika päästab elusid ja on vajalik tervishoiusüsteemi ülekoormamise vältimiseks.

Paljud eksperdid hoiatavad, et täielik taasavamine nõuab suuri jõupingutusi vaktsineerimise tõhustamiseks ja sõnumivahetuse muutmiseks riigis, kus haigust kardetakse endiselt laialdaselt. Ametivõimud väidavad, et kavatsevad patsientide sõeluuringuteks suurendada haiglate võimsust ja palavikukliinikuid ning koostavad vaktsineerimiskampaaniat.

“Tegelik pilt ei pruugi olla nii hea, kui tundub,” kirjutasid Nomura analüütikud, öeldes, et nad ootasid, et taasavamine kiireneb alles pärast järgmise aasta märtsi, kui Hiina tippjuhtide ümberkujundamine on lõppenud.

“Taasavamine võib toimuda edasi-tagasi, kuna poliitikakujundajad võivad pärast juhtumite kiiret kasvu ja sotsiaalseid häireid tagasi lükata. Seetõttu võivad kohalikud ametnikud olla veelgi vastumeelsemad Pekingi tegelike kavatsuste mõistmisel. Nomura kirjutas. .

Aruanne Pekingi ja Shanghai uudistetoimetusest; Kirjutas Brenda Goh; Toimetanud Tony Munroe, Miral Fahmy ja Gerry Doyle

Meie standardid: Thomson Reutersi usalduspõhimõtted.

Leave a Comment