Mohammed Shariq maandus kiirkeedupommiga. Siis paiskus see talle näkku

On ilmunud fotod Mangaluru auto plahvatusest, kus süüdistatav Shariq on “ISISe poosis”, hoides kõrgel vooluahela juhtmetega kiirkeedukat. Selle nüüdseks viirusliku foto jaoks poseerides ei osanud ta ette näha, et köögipomm talle näkku plahvatab.

New Delhi,VÄRSKENDATUD: 21. november 2022 kell 14:58 IST

Mangaluru auto plahvatus süüdistas Mohammed Shariqi poseerimises köögipommiga (L), mis hiljem plahvatas talle näkku.

Autor: Devika Bhattacharya: Laupäeva hommikul tervitas Mohammed Shariq Mangalore’i raudteesõlmest saabunud autorikshaat. Tal oli salaja kaasas kiirkeetja, mis oli täis lõhkeaineid. Tal oli võlts Aadhari kaart ja ta ütles autojuhile, et tema sihtkoht on Pumpwelli ring.

Shariq oli oma eesmärgi elluviimiseks täielikult valmis. Kuid isegi parimad plaanid võivad viltu minna. Ta ei teadnud, et autosõidu minutitel oli tema hinnaline veos IED survepliidi pumpplahvataks, jättes tema ja autojuhi raskelt põlema ja haiglasse.

“Müstiline plahvatus liikuvas autorikshas” jõudis kohe üle kogu riigi pealkirjadesse ja tõi Shariqi terava tähelepanu alla. Kui politsei pidas juhtunut terroriaktiks ja algatas kõrgetasemelise uurimise, hakkas kogu võigas süžee lahti hargnema.

LOE | Mangaluru plahvatus ja kiirkeedupommi tagastamine

Fotod ilmusid esmaspäeval Shariq “ISISe poosis”, hoides kõrgel vooluringijuhtmetega kiirkeedukat. Selle nüüdseks viirusliku foto jaoks poseerides ei osanud ta ette näha, et köögipomm talle näkku plahvatab. Nagu öeldakse, inimene teeb ettepaneku ja Jumal käsutab.

Uurimise edenedes avastas politsei, et Shariqil oli terroristlikke sidemeid ja oli seda varemgi reserveeritud ebaseadusliku tegevuse vältimise seaduse (UAPA) alusel Graffiti seintele panemise eest Mangalurus. Ta oli selles juhtumis kautsjoni vastu ja põgenes ka teises terrorijuhtumis.

Samuti saadi teada, et kuriteopaigalt toibunud köök oli varustatud detonaatori, kaablite ja patareidega, mida kasutati plahvatuse vallandamiseks. Politsei kahtlustab, et Shariqil olid sidemed nendega, kes korraldasid oktoobris Coimbatore’is autoplahvatuse.

Kummaline sarnasus leidis aset Coimbatore’i juhtumi plahvatus, kui autos, milles süüdistatav reisis, plahvatas gaasiballoon. Kui Shariq jäi aga auto plahvatusest ellu, siis Coimbatore’i kohtuasjas süüdistataval Mubeenil nii palju õnne ei olnud.

Leave a Comment