Microsoft teeb pakkumise Activisionile, mille FTC kohtuasi tõenäoliselt blokeerib: aruanne

Microsofti pakkumine videomängude kirjastaja Activision Blizzard omandamiseks võib järgmisest kuust seista silmitsi suure takistusega.

Ameerika Ühendriikide föderaalne kaubanduskomisjon (FTC) esitab tõenäoliselt monopolivastase hagi, et blokeerida 69 miljardi dollari suurune omandamine, vahendab Politico, viidates asjaga tuttavatele inimestele.

Lepingu vaidlustamine ei ole tagatud ja FTC neli volinikku peavad veel kaebuse üle hääletama ega kohtuma ettevõtete advokaatidega.

FTC töötajad, kes kokkuleppe läbi vaatavad, on ettevõtete argumentide suhtes skeptilised, ütlesid need inimesed.

MICROSOFTI ACTIVISION BLIZZARDI TEHING SAAB GLOBAALSE KONTROLLI

Activision Blizzardi boks Electronic Entertainment Expo ajal Los Angeleses. (AP Photo / Jae C. Hong / AP Images)

FTC murede keskmes on see, kas Activisioni omandamine annaks Microsoftile ebaõiglase tõuke videomängude turule.

Xbox Microsoftilt on tööstusharu liidri Sony Interactive Entertainmenti ja selle PlayStationi konsooli kolmas.

Sony on mures, et kui Microsoft muudaks edukad mängud, nagu Call of Duty, oma platvormidele eksklusiivseks, oleks Sony olulises ebasoodsas olukorras.

Activisioni pressiesindaja andis FOX Businessile järgmise avalduse.

“Igasugune vihje, et tehing võib kaasa tuua konkurentsivastaseid mõjusid, on täiesti absurdne. See ühinemine toob kasu mängijatele ja USA hasartmängutööstusele, eriti kuna me seisame silmitsi üha karmima välismaise konkurentsiga. Oleme pühendunud koostöö jätkamisele reguleerivate asutustega. maailm lubab tehingul edasi minna, kuid ei kõhkle selle eest vajadusel võitlemast.”

Microsofti ja Activisioni logod

Microsofti logo kuvatakse nutitelefonis, mis on asetatud näidatud Activision Blizzardi logo kohale. (REUTERS/Dado Ruvic/Illustratsioon/Reuters)

EU CALL OF DUTY: PROOVIGE MICROSOFT-ACTIVISION BLIZZARDI

SAktiivjänesed see langes pikendatud kauplemisel umbes 4%.

Microsoft teatas tehingust jaanuaris, mis on mängutööstuse ajaloo suurim tehing.

Microsoft andis FOX Businessile järgmise avalduse.

“Nagu oleme varem öelnud, oleme valmis tegelema reguleerivate asutuste, sealhulgas FTC ja Sony muredega, tagamaks, et tehing suletakse enesekindlalt. Jätkame pärast tehingu sõlmimist turul Sony ja Tencenti järele. , ning koos Activisioniga. ja Xbox toovad kasu mängijatele ja arendajatele ning muudavad tööstuse konkurentsivõimelisemaks.

Microsoft Activision Blizzard

Bobby Kotick, Activision Blizzard Inc tegevjuht. ja Microsofti tegevjuht Satya Nadella (Foto: Patrick T. Fallon / Bloomberg Getty Images kaudu | Microsoft / Getty Images)

ACTIVISION BLIZZARDI AKTSIONÄRID KINNITAVAD 68,7 MILJONI dollari suuruse müügiettepaneku MICROSOFTile

EL algatas selle kuu alguses täiemahulise uurimise. EL-i konkurentsijärelevalveamet teatas, et otsustab 23. märtsiks 2023, kas leping sõlmida või blokeerida.

Leave a Comment