LGBTQ-noored otsivad Colorado Springsi Q Clubis leinades lootust

kommenteerida

COLORADO SPRINGS — Luis Padillo oli juba kuid tahtnud Club Q-d külastada. Mõnikord sõitis ta lähedale, püüdes koguda julgust sisse minna.

“Mul polnud kedagi, kes mind läbi aitaks,” ütles 21-aastane Padillo, kes hiljuti avaldas vanematele oma seksuaalsuse kahtluse alla seadmist. “Ma lihtsalt ei tundnud end mugavalt üksi minna.”

Aga kaks päeva pärast püssimeest ründas Club Q-d, tappes viis ja haavates 18, möödus lõpuks Padillost mõtiskleda – ja leinata – Colorado geide, lesbide, biseksuaalide, transsooliste ja queer-kogukondade üle.

“Ma tahtsin mälestusmärki näha,” ütles Padillo lillede, küünalde ja vikerkaarelippude kollektsiooni ees seistes. “See on äratus ja hüüd muutuste järele ning kuigi see on kindlasti kurb, on see samal ajal inspireeriv.”

Kuni rahvas kurvastab kolm massitulistamist Viimase kahe nädala jooksul on ajutised mälestusmärgid meenutanud riigi lakkamatut relvavägivalda. Aga austusavaldus siin omandas see sügavama tähenduse: sellest sai ruum, kus LGBTQ teismelised ja noored täiskasvanud said leinata, austada oma kogukonda ja küsida: “Mis nüüd?”

LGBTQ kogukonna jaoks tähendas Colorado Springsi tulistamine seda, et turvalisus on reedetud

Mõned sõitsid umbes 90 minutit põhja pool asuvast Boulderist Colorado Springsi, et lihtsalt mõni minut monumendi ees seista. Teised tulid koos vanematega, peegeldab põlvkondade vahetust täiskasvanutele, kes toetavad oma LGBTQ lapsi. Mõned on külastanud mitu korda mitme päeva jooksul, öeldes, et ei oska seletada, miks nad ikka ja jälle tagasi tulevad.

“Ma olen trans ja veider,” ütles 15-aastane poiss, kes palus end oma eesnime Eliot järgi tuvastada, kui ta koos oma 61-aastase vanaemaga mälestusmärki vaatas. “Keskkoolilapsena hirmutab mind, et see võib juhtuda kellegi identiteedi põhjal… Aga siin olemine aitab.”

Paljud noored külastajad ei jätnud märkamata, et nad olid baari ees, kus nad ei saanud isegi legaalselt juua. Siiski ütlesid paljud, et nad teavad, mida Club Q selles konservatiivses kogukonnas tähistab.

Kohe, kui ta tulistamisest kuulis, teadis 20-aastane Wyatt Krob, et ta peab siia sõitma Denverist, mis asub umbes tund aega põhja pool. Jaanuaris, pärast kuudepikkust “kõikide tükkide kokkupanemist”, ütles Krob oma vanematele, et on biseksuaal. Ta oli plaaninud oma isaga külla minna, “kuid ma ei jõudnud ära oodata, millal ta töölt lahkub,” ütles ta.

Krob tuli hoopis üksi. “Ma ei saa sellest täielikult aru,” ütles ta. “Tundsin lihtsalt kutsumust minna ja seda ise kogeda.”

Krob, kes õpib Colo osariigis Durangos Fort Lewise kolledžis, ütles, et mälestusmärgi kombinatsioon valust, ahastusest ja “armastusest” aitas tal paremini mõista, et sellised kohad nagu Q Club “on LGBTQ kogukonna jaoks pühad kohad”.

See võimaldas tal ka enda kohta rohkem teavet otsida. “Tahtsin siia tulla, kohtuda teiste inimestega, kes leinavad, ja võib-olla ennast paremini mõista,” ütles ta. “Ma ütleksin, et igaühe jaoks, kes kahtleb või identifitseerib end millegi muuga kui otsekohene, läheb see kindlasti hinge.”

Mõne jala kaugusel oli Amber Cantornal dressipluus, millel oli kirjas “Free Mom Hugs”. Free Mom Hugs on üleriigiline naiste rühmitus, mille liikmed reisivad LGBTQ üritustele, et noori toetada.

38-aastane Cantorna ütles, et nii paljude noorte nägemine näitas, kui kiiresti on nooremad täiskasvanud – ja paljud nende vanemad – muutunud teadlikumaks ja toetavamaks seksuaalse sättumuse ja identiteediga seotud probleeme.

“Te poleks seda näinud, kui ma Colorado Springsis üles kasvasin või kümme aastat tagasi lahkusin,” ütles Cantorna.

Siiski teab ta riigi osas, kus üksikute mägi- ja talukogukondade vahel sõitmiseks kulub tund aega, paljudel noortel puudub endiselt tugivõrgustik.

Cantorna ütles, et tappis end ja põgenes seejärel Denverisse tema perekond tõrjutas ta välja ja võttis neilt isegi koduvõtmed ära, kui ta 2012. aastal ütles, et on gei. Sel ajal töötas Cantorna isa kõrge ametnikuna Colorado Springsis asuvas konservatiivses kristliku kaitserühmas Focus on the Family.

Ta naasis eelmisel aastal Colorado Springsi, kuid ei suhtle oma perega.

Cantorna ütles, et isegi tragöödia ajal saab Q Clubi mälestusmärgist koht, mis aitab LGBTQ kogukonna liikmetel end vähem üksikuna tunda.

“Paljud veidrad inimesed elavad ikka veel üsna maaelu ja eraldatud elu, kus neil puudub toetav kogukond,” ütles ta. “Need on inimesed, kellel ei pruugi sel nädalal olla peret või kohta, kuhu puhkama minna.”

Barbara Poma, Orlando ööklubi Pulse omanik kus tulistaja tappis 2016. aastal 49 inimestütles, et ta ei ole üllatunud, et nii paljud nooremad Colorado Springsi elanikud otsustavad avalikult Club Q-s leinata. Pulse vastas olev mälestusmärk meelitab endiselt sadu inimesi päevas, kus on aknaluugid.

“Olen üllatunud, nähes seal peresid ja noori, kuid seda juhtub iga päev,” ütles Pomo, kelle sihtasutus onePULSE ehitab ööklubi Pulse ohvrite austamiseks alalist mälestusmärki. “Meil on peresid, kes tulevad Orlandosse puhkama, kuid nad toovad siiski oma lapsed mälestusmärki külastama. See on palverännakute koht, tunnistuse andmise koht, kus inimesed saavad valuga silmitsi seista ja häid vestlusi pidada.”

“Ma loodan, et inimesed tulevad siia”

Nooremate ameeriklaste arv, kes tunnevad end lesbidena, geidena, biseksuaalidena või transsoolistena, on suurem kui kunagi varem. Veebruaris sai Gallup sellest teada 7 protsenti ameeriklastest tunneb end sellisenasealhulgas 21 protsenti Ameerika täiskasvanutest, kes on sündinud aastatel 1997–2003.

Sel nädalal Q Clubis esinedes ütlesid mitmed gei- või transsooliste laste vanemad, et nad nägid memoriaali perekülastust, et näidata oma lastele, et rohkem inimesi armastab neid kui vihkab või soovib neile haiget teha.

Kolmapäeva hommikul viis Layla Aronow oma transsoolise poja Kai, 12, oma kodust Denveri äärelinnas mälestusmärgi juurde. Lilled asetati ohvrite auks ristidele, Kai aga tähistas kõnniteed selliste sõnumitega nagu “Me ei vali, keda me armastame, me valime, kellele me haiget teeme.”

“Kui see juhtus, eriti pühade ajal, murdis see mu südame,” ütles 42-aastane Aronow. “Minu jaoks oli oluline, eriti translapse puhul, tuua ta siia ja näidata talle, et iga koletise jaoks, mis võib tulla, on sajad või tuhanded inimesed, kes üritavad head teha.”

Samal ajal kui Aronow ja Kai küünlaid pildistasid ja kriidiga kirjutamine Nüüdsest North Academy Boulevardist sai vahetu õppetunni, kuidas kogukond saab aidata võidelda julmusega. Mälestusmärgi juurest mööda sõitnud maasturi kaasreisija veeres akna alla ja karjus haigele rahvahulgale homovastast sõimu.

“See inimene arvab selgelt, et see sõna teeb meile haiget ja tahab, et jõud meile haiget teeks,” vastas Kai. “Ja see lihtsalt ei tee haiget, kui me koos oleme.”

Aronow paisus uhkusest.

“See on täpselt see, mida ma tahan, et mu poeg ütleks ja usuks,” ütles ta.

Robin L., teine ​​transsooline mees, kes külastas mälestusmärki koos oma emaga, ütles, et kollektiivne lein Club Q ees inspireeris teda, kuigi ta polnud kunagi sündmuspaigas viibinud.

Robin, kes on 21-aastane ja palus end tuvastada ainult oma perekonnanime esitähe järgi, sest ta on mures veebiahistamise pärast, ütles, et sel nädalal nii paljude noorte LGBTQ inimeste koos nägemine näitas, et nad “elavad oma esivanemate unistusi”.

“Ma loodan, et inimesed tulevad siia ja näevad, et kuigi see on kohutav, on kõikjal inimesi, kes neid armastavad,” ütles Robin. “Oleme hirmust hoolimata üksteise jaoks siin.”

Mälestusmärk meelitas kohale ka pideva voolu sirgjoonelisi teismelisi ja noori täiskasvanuid. Paljud neist usuvad ka, et mälestusmärk sümboliseerib seda, kuidas kogukonna kurbusest võib tekkida solidaarsus.

Ayden Derby, kes on heteroseksuaalne ja kohalikus keskkoolis abiturient, ütles, et mõnede LGBTQ õpilaste kiusamine või ahistamine on endiselt tavaline. Kuid kui 18-aastane Derby mälestusmärki vaatas, tõotas ta olla LGBTQ kogukonna eluaegne liitlane.

“Sellised asjad kõnetavad inimesi ja panevad nad kindlasti oma tegusid ja sõnu ümber mõtlema,” ütles Derby, kes jälgis, kuidas tema 17-aastane sõber kriipsutas betoontõkkele, mis eraldab mälestussammast. maanteel. liiklust

Kuid hoolimata toetusest muretseb Robini ema Kathy L. endiselt, et ööklubi tulistamine on Robinile ja teistele LGBTQ ameeriklastele uus ja ohtlikum aeg. Eriti väljaspool riigi suurimaid linnu, “see läheb geide jaoks hullemaks, sest geide jaoks on see läinud paremaks,” ütles ta.

“Goidel on nüüd teatud õigused ja mõnikord võite näha paari samasoolist inimest jalutamas kesklinnas, kus sa 20 aastat tagasi poleks kunagi olnud,” ütles Kathy, kes külastas sel nädalal mitu korda mälestusmärki, et origami paberit täiendada. teha liblikaid “Nii et keegi, kes on vihane ja kartlik, näeb seda ja otsustab seejärel toime panna vihakuriteo.”

23-aastane transsooline mees Ash Lowrance kordas neid muresid, kui nad külastasid mälestusmärki koos oma elukaaslase Alexis Mullinsiga (26), kes tunnistab end veidriks.

Lowrance ja Mullins kolisid Colorado Springsi kaks aastat tagasi oma konservatiivsest kodulinnast Illinoisi maapiirkonnast. Lowrance, kes alustas testosterooniravi umbes kuus kuud tagasi, ütles, et rünnak Club Q-s pani nad kahtlema, kas nad peaksid oma üleminekut jätkama.

“See hirmutab mind. Olen väga varajases üleminekuperioodis ja ainuüksi teadmist, et see juhtus, on väga raske töödelda,” sõnas Lowrance. “Paljud noored tulevad siia, sest nad mõistavad, kui keeruline see kõik on.”

21-aastane Padillo, kes ütles oma vanematele, et ta otsustab oma seksuaalse sättumuse pärast armumist, ütles, et ka tema on endiselt “kartnud”, kuigi leidis mälestusmärgist lohutust. Ta arvab, et tulistamine muudab mõne noore jaoks geibaaris esimeste sammude tegemise veelgi keerulisemaks.

“See jätab mulje, et sind ei taheta kuhugi ja see võib paljusid inimesi hirmutada,” ütles Padillo ja lisas, et on tänulik, et tal on toetav perekond.

Kuid pärast seda, kui Krob veetis umbes 30 minutit vaikselt monumenti vaatamas, lahkus 20-aastane mees hea enesetundega. Ta teadis täpselt, mida ta tegema hakkab, kui Denverisse tagasi jõudis.

“Ma lähen koju ja kallistan oma ema tugevalt,” ütles ta. “Ma ei teinud siin näitamiseks ühtegi pilti, kuid see, mida ma nägin, jääb mulle kindlasti meelde ja jääb kauaks pähe.”

Leave a Comment