Kaitseteooria väidab, et Trump Orgis valitses “helde” ja “andestav” Trump tänulike juhtide üle

Toonane president Donald Trump annab armu “maisile”, 2020. aasta riiklikule tänupüha kalkunile, Valge Maja roosiaias Melania Trumpi vaatamise ajal.Susan Walsh/AP

  • Tunnistus võib lõppeda esmaspäeval Trumpi organisatsiooni maksupettuste kohtuprotsessis.

  • Kaitse palub Manhattani vandekohtunikel näha Donald Trumpi helde ja andestava ülemusena.

  • Lühidalt öeldes võivad prokurörid nimetada “Trump on lihtsalt helde” kaitset totaalseks kalkuniks.

See on aastaaeg, mil täname neid, kes kehastavad meie kõige kallimaid voorusi. omakasupüüdmatus suuremeelsus Andestus

Donald J. Trump on et vooruslik mees Vähemalt nii loodavad advokaadid, kes kaitsevad tema ettevõtet 15-punktilise maksupettuse süüdistuse eest, uskuma Manhattani vandekohus, kui arutelud teisipäeval algavad.

Viie nädala jooksul kuulsid vandekohtunikud kaitselugusid “Trumpist, väga heast bossist” – legende heatahtlikust, kuigi eemalehoidvast ettevõtte juhist, kes küll kriminaalsüüdistusega ei tegele, kuid on alati kohtu all.

Vaata! Tunnistajastendil: Kaks Trump Organisatsiooni eksperti kirjeldavad, kuidas Trump hoiab igal aastal oma suurt musta püsimarkerit ja allkirjastab miljoni dollari jõuluboonuse tšekkide virnad.

Vau! Grafoprojektorites: Donaldile on kirjutatud Trumpi esialgne “D”, tema heakskiidutempel arvetel ja märgukirjadel, mis on aastapikkuse halastuse taga tasuta autosid, renti, kodusisustust ja muid juhtidele mõeldud jaotusmaterjale.

Manhattani prokurörid ütlesid vandekohtunikele, et kuna keegi ei maksnud nende kallite ploomide pealt palgafondimakse, on need kõik osa maksudest kõrvalehoidmise skeemi. Trumpi siksakilised Sharpie allkirjad prokurörid väidavad, et nad on kustutamatud häbi kritseldused, mis tõestavad nende kaasosalust selles skeemis.

Kuid Trumpi advokaadid on avaldanud kahepoolset kaitset prokuratuuri idee vastu, et Trump ja ettevõte ise on kriminaalkorras vastutavad.

Kaitseüksus: Trump oli pimeduses. Isegi kaks ettevõtte juhti, prokuratuuri enda staartunnistajad, Ütle seda

Teine kaitsepunkt: kas Trumpi allkirjad kümnetel tšekkidel, märkmetel ja arvetel on nüüd tõendites? Kõik, mida nad tõestavad, on see Trump on helde ülemus.

Vaatame, kuidas võib eeldada, et prokurörid valivad järgmisel nädalal need kaks kaitseviisi.

Registreerimissüsteem

Võtke kokku 359 000 dollari väärtuses õppemaksutšekke, mille Trump või tema poeg Eric Trump allkirjastasid endise finantsjuhi Allen Weisselbergi lastelastele.

Nende tšekkidega maksti kahe poisi erahariduse eest Manhattanil viieks aastaks; need on vaieldamatult kõige ekstreemsem näide hüvedest, mida ei saa kaugeltki seletada palgamaksudest vabastamisega, mitte samamoodi nagu muud hüved, nagu ametiauto või ettevõtte korter.

Selle asemel selgitatakse Trumpi “helde” kaitse all Trumpi isiklikult kontolt kirjutatud tšekke mitte kui kahtlast maksudest kõrvalehoidmist võimaldavat eelist, vaid kui “kingitust”.

“Ma olin Trumpi kontoris ja arutasin sel päeval mõningaid asju,” ütles Weisselberg vandekohtunikele 2012. aastal, andes 17. novembril tunnistusi Manhattani ringkonnaprokuröri uurimisjuht ja kohtuprotsessi juhtivprokurör Susan Hoffinger.

“Ja kui ta oma kontorist lahkus, tuli Don Jr oma laste ja nende kooliõppe eest arvetega,” tunnistas Weisselberg Columbia alg- ja ettevalmistuskoolis. Kõik Trumpi lapsed, sealhulgas Trumpi poeg Barron, läksid sinna.

Trump ütles naljaga pooleks: “Ma võin maksta ka teie lapselapse oma,” rääkis Weisselberg vandemeestele rõõmsast ja täiesti pettusevabast hetkest Trump Toweri 26. korrusel Manhattani Fifth Avenue’l.

“Ma kuulsin seda ja nad naersid kõvasti,” meenutas Weisselberg.

Kuid Weisselberg ütles vandekohtunikele ka, et pärast seda, kui Trump katkestas tema viieaastase õppemaksu kontrollimise alguses: “Ma tulin ja ütlesin, et ärge unustage, ma maksan teile selle eest.”

Weisselbergi “õppemaksu kingituse” lool on aga viga.

Finantsjuht arvas selle ja muude hüvede väärtuse oma palgast maha paljude aastate jooksul, tehingus, mille ta tunnistas, oli tema idee. (Skeemi kohaselt said Weisselberg ja teised prokuröride sõnul nautida oma hüvesid maksuvabalt, samal ajal kui ettevõte hoidis kokku palkade ja palgafondimaksu kinnipidamise arvelt.)

Kuid nagu ütles osariigi ülemkohtu kohtunik Juan Merchan eelmisel nädalal, vaidleb prokurör tõenäoliselt vastu: “Te ei tagasta kingitust.”

Need jõulupreemiad

Nii jagas Trump kaitsja teooria kohaselt igal aastal preemiatšekkide varanduse nagu hajameelne jõuluvana, jättes tähelepanuta tõsiasja, et tšekid olid osa palgamaksupettusest.

“Kas härra Trump sooviks need kätte anda?” Juhtivprokurör Hoffinger küsis Weisselbergilt eelmisel nädalal jõulupreemiate kohta.

“Või töötavad nad koos tema kirjutatud jõulukaartidega?”

“Õige,” ütles Weisselberg talle.

Kuid siin on hõõrdepunkt. Nimetage seda ümarate numbrite probleemiks.

Trumpi kõrgeimate juhtide jaoks toodi sageli igale Trumpi allkirjastatud puhkusekaardile mitu Trumpi allkirjastatud tšekki.

Selle põhjuseks on asjaolu, et ettevõtte väidetava skeemi raames said juhid oma boonused osamaksetena, eraldi tšekkidena Trump Organisatsiooni erinevatelt tütarettevõtetelt.

Tütarettevõtted – sealhulgas Mar-a-Lago, Trumpi Palm Beachi golfikuurort, isegi Trumpi filmi “The Apprentice” produktsioonifirma – kandsid need kulud maha nii, nagu maksaksid nad töövõtjatele, ütlesid prokurörid.

Samal ajal pistsid juhid raha taskusse, nagu oleks neile makstud töövõtjatena. Weisselbergi selgitatud kokkulepe võimaldas neil taotleda füüsilisest isikust ettevõtja tulu, millest osa said nad hoida maksuvabadel hoiukontodel, mis on saadaval ainult füüsilisest isikust ettevõtjatele. .

“Kas need tšekid olid ümmargused numbrid? Nelikümmend viis tuhat? Viiskümmend tuhat? Või sada tuhat?” Prokurör Hoffinger küsis endiselt finantsjuhilt, mida võiks pidada “gotcha” hetkeks.

“Õige,” vastas Weisselberg.

Tõenäoliselt ütlevad prokurörid vandekohtunikele lõpukõneluste ajal, et kuna ta igal aastal allkirjastatud tšekkide virnadel on ümmargused numbrid, pidi Trumpile olema selge, et sellelt hüvitiselt ei võeta kinni, nagu seadus nõuab.

Trump pidi ka teadma, prokurörid võivad väita, et need tšekid maksid tema Manhattani tippjuhtidele töölt puudumist Florida kuurordis ja golfiklubis, Central Parki liuväljas ja telesaates.

“Kas need olid alati ümmargused numbrid?” küsis Hoffinger endise finantsjuhi käest.

“Need olid ümmargused numbrid,” nõustus Weisselberg.

Trump, mis andestab

Teine takistus, mille kaitse lootis kõrvaldada, on vandekohtunikele selgitamine, miks Trump jätkas kuue- ja isegi seitsmekohaliste palkade maksmist Weisselbergile ja teistele palgasüsteemiga seotud juhtidele.

Eelkõige Weisselberg ta teenib sel aastal 1,14 miljonit dollarit kombineeritud palga ja lisatasuna, sisuliselt raha mitte millegi eest, kuna ta on hetkel palgalisel puhkusel. See hoolimata ettevõtte nii reetlikust “reetmisest”, see ajas ta pisarateni kirjeldama

Lisaks sellele 1,14 miljonile dollarile võib Weisselbergile lisanduda ka hiline puhkuserõõm. Jaanuaris, umbes kuu aega pärast kohtuprotsessi lõppu, saab Weisselberg teada, kas Eric Trump on oma 500 000 dollari suurust boonust taas suurendanud.

Kas Weisselbergil oli 500 000 põhjust vandekohtunikele öelda, nagu ta tegi kolme päeva jooksul tunnistajapuldis, et Trumpi hoiti teadmatuses kogu C-komplekti lokkavast 15-aastasest palgafondimaksuskeemist?

Siin võib eeldada, et kaitse ütleb vandekohtunikele, et Trump pole mitte ainult helde, vaid ka järeleandlik boss.

Trumpi organisatsiooni advokaadid on töötanud vandekohtunikele sellise mulje jätmise nimel alates viis nädalat tagasi avalduste avamisest.

Kaitseadvokaat Michael van der Veen läks nii kaugele, et nimetas Weisselbergi “kadunud pojaks”, kes tegi haiget tema perele – Trumpi perele, kes on teda tööle võtnud alates 1973. aastast –, kuid ta võeti tagasi kari, ilmselt väheste inimestega. karmid sõnad.. meeleolud ja Trumpi makstud juriidilise meeskonna tervituskingid ja korralik hunnik sularaha.

Jääb näha, kas vandekohtunikud usuvad, et paar aastat pärast seda, kui ta andis armu oma viimasele tänupüha kalkunile presidendina, andis Trump Weisselbergile armu “salajase” palgasüsteemi eest, mis see võib peagi mõjutada teie ettevõtte tulemusi ja mainet – või kas see idee “Trump on helde” osutub lihtsalt kaitse kalkuniks.

Lugege algset artiklit selle kohta Business Insider

Leave a Comment