India ütleb, et USA kommentaar, milles võrreldi peaminister Modit Saudi Araabia peaministri Mohammed bin Salmaniga, oli tarbetu

Peaminister Narendra Modi ja Saudi kroonprints Mohammed Bin Salman Hyderabadi majas New Delhis 20. veebruaril 2019. | Foto krediit: Hindu

Kritiseerides USA välisministeeriumi võrdlust peaminister Narendra Modile alates 2014. aastast antud puutumatuse ja Saudi Araabia kroonprintsile ja peaminister Mohammed bin Salmanile nüüd antud immuniteediga, ütles valitsus neljapäeval, et USA kommentaarid ei ole asjakohased, vajalikud või kontekstuaalne”. .

Välisministeerium tõstis esile ka Ameerika Ühendriikide Rahvusvahelise Usuvabaduse Komisjoni (USCIRF) “Riigi uuenduse” väljastamise eest. süüdistas valitsust usuvabaduse süstemaatiliste, pidevate ja räigete rikkumiste toimepanemine või sallimine.

Kommenteerides aruannet, mille kohaselt loodab hr Modi sõita USA-sse riigivisiidile selle aasta detsembris, ütles MEA pressiesindaja, et valitsus pole sellist ettepanekut teinud. Ta ütles ka, et hr. Modi ja Ameerika Ühendriikide president Joe Biden kohtunud “mitu korda” jooksul hiljutine G20 tippkohtumine Balilsealhulgas “lühike kahepoolne kohtumine” ja kolmepoolne kohtumine Indoneesia presidendi Joko Widodoga.

“Oleme näinud USCIRF-i kallutatud ja ebatäpseid märkusi India kohta. Selle kalduvus järjekindlalt fakte valesti esitada näitab, et Indiast, selle põhiseaduslikust raamistikust, paljususest ja tugevast demokraatlikust süsteemist ei mõisteta piisavalt,” ütles MEA pressiesindaja Arindam Bagchi, kui temalt küsiti värskenduse kohta. väljastanud kongressi organ, kes on juba väljastanud aastaaruande ja muud. dokumendid, milles väljendati muret inimõiguste ja usuvabaduse pärast Indias selle aasta alguses.

O “Country Update”, ilmus 22. novembril, hõlmas hiljutisi intsidente ja valitsuse tegevusi, mida ta kirjeldas kui “kodanikuühiskonna ja teisitimõtlemise vastast repressiooni”, märkides “ajakirjanike, juristide, inimõiguste aktivistide, akadeemikute, poliitiliste juhtide, usuvähemuste ja teiste tema poliitikat kritiseerivate inimeste” vangistamist ja ahistamist. .. Ta ütles ka, et valitsuse tegevus on “õõnestanud India põhiseaduse ilmalikke põhimõtteid ja India pluralistlikku demokraatiat, propageerides ja rakendades valitsuse poliitika kaudu hindutva ideoloogiat”, ning soovitas USA välisministeeriumil, mis avaldab perioodiliselt nimekirja riikidest, mis on jälgitakse usuvabaduse küsimustes, määrates India erilise murekoha riigiks (CPC).

MEA pressiesindaja ütles, et valitsus ei ole USCIRF-i raporti vastu USA saatkonna ega valitsusega protestinud, kuna USCIRF on USA Kongressi organ, mitte valitsus. 2005. aastal hr. Modile, Gujarati tollasele peaministrile, kehtestati USA viisakeeld 1998. aasta rahvusvahelise usuvabaduse seaduse (IRFA) alusel, järgides USCIRF-i soovitust, mis kritiseeris tema rolli 2002. aasta Gujarati rahutustes.

Bagchi väljendas üllatust ka USA välisministeeriumi pressiesindaja Vedant Pateli hiljutise kommentaari üle 18. novembril USA viisakeelu küsimuses. Patel ütles vastuseks Ameerika pressikorpuse küsimustele Bideni administratsiooni otsuse kohta anda Saudi printsi Mohammedi puutumatus Jamal Khashoggi mõrva juhtumis, arvestades tema uut rolli Saudi Araabia valitsuse juhina, mida USA andis samasuguse puutumatuse hr. Modi ja teised juhid, nagu Zimbabwe endine president Robert Mugabe, endine Kongo president Laurent Kabila ja Haiti endine president Jean-Bertrand Aristide. “Ma ei saa aru, kuidas [the State Department’s] kommentaar PM Modi kohta oli vajalik, asjakohane või kontekstipõhine. Meie kahe riigi vahel on väga eriline suhe, mis tugevneb ja me ootame selle süvenemist,” ütles ta.

Leave a Comment