Hiinas Anyangi linnas tehasepõlengus hukkus kümneid inimesi – riigimeedia | Hiina

Kesklinna tehase tulekahjus on hukkunud 36 inimest ja kaks on kadunud Hiinateatas riigimeedia, viidates kohalikele võimudele.

Põleng leidis aset esmaspäeva pärastlõunal Henani provintsis Anyangi linnas asuvas tehases, teatas uudisteagentuur Xinhua teisipäeval, lisateavet jagamata.

Riigimeedia teatas, et päästeteenistused said esimesed teated tulekahjust kell 16.22 Kaixinda Trading Co Ltd-s Anyangi linna Wenfengi linnaosas ehk “kõrgtehnoloogilises tsoonis”. “Pärast häire saamist saatis valla tuletõrje päästemeeskond viivitamatult jõud sündmuskohale,” teatas CCTV.

“Kohale lähetati korraga avaliku valve, hädaolukorra lahendamise, kommunaalameti ja elektrivarustusüksused, et teha hädaolukorra lahendamise ja päästetöid,” ütles ta ja lisas, et tulekahju kustutati kella üheteistkümne paiku öösel.

Lisaks hukkunutele ja teadmata kadunutele on kaks eluohtlike vigastustega haiglasse viidud, teatas CCTV.

Ametivõimude sõnul on tulekahjuga seoses vahistatud “kuriteos kahtlustatavad”, kuid nad ei andnud täpsemaid üksikasju.

Tööstusõnnetused on Hiinas tavalised, kuna ohutusstandardid on lõdvad ja nende jõustamise eest vastutavate ametnike seas valitseb korruptsioon.

Juunis hukkus Shanghai keemiatehases toimunud plahvatuses üks inimene ja sai vigastada. Sinopec Shanghai Petrochemical Co tehase tulekahju äärepoolses Jinshani piirkonnas saatis paksud suitsupilved laiale tööstuspiirkonnale, kuna kolm tulekahju põles erinevates kohtades.

Eelmisel aastal hukkus Shiyani kesklinnas gaasiplahvatuses 25 inimest ja rususid mitmed hooned.

2019. aasta märtsis Shanghaist 260 kilomeetri kaugusel asuvas Yanchengi keemiatehases hukkus plahvatuses 78 inimest ja laastas kodud mitme kilomeetri raadiuses.

Neli aastat varem hukkus Tianjini põhjaosas keemialaos toimunud hiiglaslikus plahvatuses 165 inimest, mis on üks Hiina hullemaid tööstusõnnetusi.

Agence France-Presse ja Reuters

Leave a Comment