Hiina COVID-19 karmistamine piirab kütuse tagasitõmbamist

PEKING, 25. november (Reuters) – Hiinas puhkes elanike ja ärigruppide frustratsioon COVID-19 kontrolli all hoidmiseks rangemate piirangutega, kuna riik teatas reedel järjekordsest rekordilisest igapäevaste nakatumiste arvust vaid nädalad pärast seda, kui loodeti muuta meetmed paindlikumaks. kasvatati.

COVID-juhtumite taastekkimine Hiinas, kus neljapäevaks registreeriti 32 695 uut kohalikku nakatumist, kuna paljud linnad on haiguspuhangutest teatanud, on kaasa toonud laialdased sulgemised ja muud liikumis- ja äripiirangud, aga ka tagasilöögi.

Prantsuse kaubanduskoda Hiinas kutsus ametivõime üles kaks nädalat tagasi välja kuulutatud COVID-i optimeerimismeetmeid nõuetekohaselt rakendama sotsiaalmeedias laialdaselt jagatud avalduses pärast seda, kui Prantsuse saatkond postitas neljapäeval sarnaselt Twitteriga oma Weibo kontole.

20 meedet, mis sisaldavad lühendatud karantiini ja muid spetsiifilisemaid samme, andsid Prantsuse ettevõtetele “lootuse” saavutada rohkem kahepoolseid kaubandus- ja majandusvahetusi, kuid “head poliitikat tuleb rakendada ka ühetaoliselt ja ilma muid vastuolusid lisamata”. poliitika,” seisis koja avalduses.

20 meetme teatavakstegemine, nii nagu juhtude kasv kutsus esile üha jõulisema vastuse Hiina range nulltolerantsi lähenemisviisi korral COVID-19 suhtes, põhjustas suuremates linnades, sealhulgas Pekingis, laialdast segadust ja ebakindlust, kus paljud elanikud on majja lukustatud.

Maailma suurimas iPhone’i tehases Zhengzhous on COVID-19 põhjustatud töörahutuste tõttu lahkunud üle 20 000 uue töötaja, mis ohustab veelgi Apple’i tarnija Foxconni sealse tehase tootmist, teatas Reuters reedel. Loe rohkem

Vaatamata tsensorite tööle on Hiina sotsiaalmeedias laialdaselt jagatud viiteid ühe mehe kõnele edelaosas Chongqingis, milles kutsuti valitsust üles tunnistama oma vigu seoses COVIDiga.

“Andke mulle vabadus või surm,” ütles prillidega mees neljapäeval hoonekompleksi väravas vaadanud elanikele kirglikus kõnes, selgub Reutersi videotest.

“Maailmas on ainult üks haigus ja see on vaesus ja vabaduse puudumine,” lisas ta. “Nüüd on meil mõlemad olemas. Me ikka võitleme ja kannatame veidi külmetuse käes.”

Hiljem nähti turvatöötajate poolt meest politseiautosse saatmas, mis põhjustas pealtnägijate vihaseid hüüdeid.

“Chongqingi supermehe vennaks” või “Chongqingi kangelaseks” kutsutud mehega seotud hashtagid tsenseeriti reedel. Kuid üksikud kasutajad avaldasid jätkuvalt toetust, postitades temast peeneid sõnumeid või koomiksipilte.

ALTERNATIIVSED LÄHENEMISVIISID?

Kuna sulgemised mõjutavad rohkem inimesi, pakuvad mõned elanikud oma kogukondade jaoks alternatiivseid lähenemisviise. Pekingis jagasid mõnede ühendite elanikud WeChatis ettepanekuid selle kohta, kuidas nakatunud elanikud saaksid end kodus karantiini panna, kui neil ei ilmnenud tõsiseid sümptomeid.

Kas sellised ettepanekud õnnestuvad, pole selge.

Internetis on üles pandud ka teateid, mis loetlevad asjaolud, mille korral tervishoiutöötajad võivad inimese kodust eemaldada, eesmärgiga teavitada inimesi nende õigustest, kui neil palutakse nad karantiiniasutusse viia.

Oxford Economicsi peaökonomist Louise Loo ütles oma märkuses, et teated avalikkuse rahulolematusest provintsides osalise või täieliku sulgemise korral on hoogu juurde saanud, nagu juhtus ka viimase suurema haiguspuhangu ajal aprillis, kuigi need “ei peegelda veel laiaulatuslikku kollektiivi .” tegevus”.

“Nagu varemgi, loodame, et ametnikud suudavad kiiresti reageerida, et ohjeldada protestide eskaleeruvate sotsiaalsete ohtude kas karmima teabekontrolli või piirangute järkjärgulise leevendamise kaudu,” ütles Loo.

Kuigi aprillipuhang koondus Shanghaisse, on haigusjuhtude kogumid seekord arvukad ja kaugeleulatuvad.

Lõuna-Guangzhou linnas ja edelaosas Chongqingis on registreeritud suurem osa juhtudest, kuigi sellistes linnades nagu Peking, Chengdu, Jinan, Lanzhou, Xian ja Wuhan on iga päev teatatud sadadest uutest nakkustest.

Ligi 19 miljoni elanikuga lõunaosas asuv Guangzhou linn teatas 7524 uuest kohapeal levivast juhtumist, Chongqing aga 6500 juhtumist.

Peking teatas neljapäeval 1860 juhtumist, Põhja-Shijiazhuangi linnas aga neljakordistus.

Martin Quin Pollardi reportaažid, kirjutades Shanghais ja Pekingis; Kirjutasid Bernard Orr ja Liz Lee; Toimetanud Shri Navaratnam, Gerry Doyle ja Tony Munroe

Meie standardid: Thomson Reutersi usalduspõhimõtted.

Leave a Comment