Ghana treener kritiseeris Ronaldo MM-i rekordvärava järel kohtunikku

DOHA, Katar (AP) – Ghana treener Otto Addo kritiseeris ameeriklasest kohtunikku, kes määras penalti, mille tulemuseks oli Cristiano Ronaldo rekordiline MM-värav neljapäeval, nimetades seda “eriliseks kingituseks”.

Ronaldo võitis ja realiseeris teise poolaja penalti, tehes temast esimese meesmängija, kes viiel MMil värava löönud. Portugal võitis Ghanat 3:2.

“Kui keegi värava lööb, siis palju õnne. Aga see oli tõesti kingitus. Tõesti kingitus,” ütles Addo. “Mis ma veel oskan öelda? (See oli) kohtuniku eriline kingitus.”

Addo kriitika ameeriklasest kohtuniku Ismail Elfathi suhtes oli nii otsekohene, et võib ta FIFA-ga hätta sattuda.

Küsimusele, mis oli tema arvates Ghana napi kaotuse põhjuseks, vastas Addo: “Kohtunik.”

Addo otsustas, et Ghana kaitsja Mohammed Salisu ei teinud Ronaldole penalti eest viga, ja kurtis, et kohtunikud ei kasutanud VAR-i, et veenduda. Paistis, et Salisu puus puutus kergelt kokku Ronaldo jalaga, enne kui Portugali kapten maapinnale kukkus.

37-aastane Ronaldo, kes alustas eeldatavasti viimast MM-i, realiseeris oma ajaloolise penalti.

“Ma arvan, et see oli tõesti vale otsus,” ütles Addo. “Ma ei tea, miks VAR ei tulnud. Minu jaoks pole seletust. Ja siis on maailmatasemel meeskonna vastu raske, kui nad juhivad.”

Addo on 47-aastane endine Ghana mängija, kes on oma esimesel rahvusvahelisel treeneritööl ja oma esimest MM-i. Ta ütles, et üritas pärast mängu isegi Elfathiga kohtuda, et temalt juhtumi kohta küsida. Addo kurtis ka selle üle, et Elfath jättis oma mängijatelt arvukalt vigu tegemata.

“Ma proovisin,” ütles Addo. “Ma küsisin mõnelt inimeselt väljaspool FIFA-d, kas ma saan kohtunikuga rahulikult ja vaikselt rääkida, kuid nad ütlesid, et ta on koosolekul ja see pole võimalik.”

___

AP maailmameistrivõistluste kajastus: https://apnews.com/hub/world-cup ja https://twitter.com/AP_Sports

Leave a Comment