Galaktika valvurite pühade eriülevaade: jõulukappar

Ausalt öeldes on see vähemalt a naljakas peale MCU. Spetsiaalsed kellad tulevad vähem kui tunniga ja on põhimõtteliselt hea enesetundega jõululugu koos mõningate ulmeliste seikadega. Peter Quill (Chris Pratt, jätab endast parima Super Mario mulje) on Gamora (Zoe) kaotuse järel arusaadavalt kurb. Saldaña), nii et tema sõbrad Drax (Dave Bautista) ja Mantis (Pom Klementieff) otsustavad teda väikese jõulurõõmuga rõõmustada. Probleem on selles, et neil pole aimugi, mida jõulud Maal endast kujutavad, ja seetõttu arvavad nad, et hea kingitus oleks röövida Quilli kangelane Kevin Bacon, et nad saaksid välja minna.

Järgnevat on kõige parem kirjeldada kui jõulukapparit, milles Drax ja Mantis võitlevad end kaaperdamisest läbi, joovad end erinevates kohtades purju, murravad sisse ja välja, teevad turistidega selfisid ja hädaldavad täispuhutavaid pühadekaunistusi. Ühel hetkel peab keegi Draxi Kratoseks ekslikult. Bautistal ja Klementieffil on armas tulnukate keemia, mõlemad pole inimeste viisidest aru saanud, kuid annavad endast parima. Bacon näeb ka välja, et ta mängib endast väga segast versiooni. See kõik lõpeb sellise südantsoojendava, kuid tobeda lõpuga, nagu võiks oodata, ja loomulikult on palju suurepärast muusikat.

Kuid siin on midagi enamat. Kusjuures Libahunt öösel see oli suuresti värskendav, sest ta oli üksi eestkostjad Pühade eripakkumine läheb teises suunas. See on täis viiteid mitte ainult kahele eelmisele Mul on G filme, aga ka muid MCU osi. Mõned neist on äraviskavad, teised aga, nagu Gamora lugu, on kesksel kohal, et mõista, mis täpselt toimub. Lõpupoole on isegi ilmutus, mis näib olevat edaspidi suur asi eestkostjad jutud

Nii et väikese jõuluseikluse asemel tundub eriline pühadeteemaline proloog Guardians of the Galaxy Vol. 3 (mis jõuab kinodesse järgmise aasta mais). Võib-olla on see ootuspärane; see on ju Marveli viis. Kuid stuudio on hiljuti näidanud, et need lühemad ja eksperimentaalsemad projektid võivad olla suurepärane, kui nad ei pea muretsema kõigi MCU paljude narratiivide lõimede pärast. (Sama kehtib ka Tähtede sõda.) Kuid Mul on G Special ei suuda kaanoni võlule vastu seista ja on selle tõttu veidi vähem eriline.

The Guardians of the Galaxy Holiday Special alustab voogesitust Disney Plusis 25. novembril.

Leave a Comment