Arreteeriti klubis Iraani jalgpallur “riigivastase propaganda levitamise” eest | Iraan

Iraani julgeolekujõud vahistasid neljapäeval riigi ühe kuulsaima jalgpalluri, süüdistades teda islamivabariigi vastase propaganda levitamises ja rahvuspoliitika õõnestamise katses. Maailmakarikas meeskond.

Endine jalgpallikoondislane ja kunagine Teherani klubi Esteghlali kapten Voria Ghafouri oli iraanlase kaitses otsekohene. kurdid, käskides valitsusel sotsiaalmeedias lõpetada kurdi inimeste tapmine. Varem vahistati ta Iraani endise välisministri Javad Zarifi kritiseerimise eest.

Iraan mängib reedel Walesiga. Iraani meeskonnal on on juba vaidlusse sattunud pärast seda, kui ta ei laulnud hümni enne matši Inglismaaga, ja Ghafouri vahistamist peetakse mängijatele tõenäoliselt hoiatuseks, et nad oma proteste ei kordaks.

Ta arreteeriti pärast treeningut oma klubi Foolad Khuzestaniga, süüdistatuna “rahvuskoondise maine mustamises ja riigivastase propaganda levitamises”, teatas uus uudisteagentuur Fars.

Teised agentuurid teatasid, et teda süüdistati “jalgpallikoondise solvamises ja hävitamise kavatsuses ning režiimi vastu rääkimises”.

Ministrid süüdistasid viimastel päevadel Ghafourit kurdi separatistina, kuid ta vastas, et annab oma elu Iraan. Selle aasta alguses ütles kõrgeim juht ajatolla Ali Khamenei: “Mõned inimesed, kes saavad kasu riigi rahust ja turvalisusest, kes naudivad oma tööd ja oma lemmikspordialasid, hammustavad kätt, mis neid toidab.” Ghafouri jaoks. .

35-aastane jalgpallur kuulus Iraani 2018. aasta MM-i meeskonda, kuid üllatuslikult ei nimetatud teda tänavuse Katari MM-i lõplikus koosseisus.

Algselt Lääne-Iraanis asuvast kurdi linnast Sanandaj’st pärit Ghafouri oli postitanud Instagrami foto, kus ta on Kurdistani mägedes riietatud traditsioonilisse kurdi rõivasse, kuid ta on kultuskangelane väljaspool Loode-Iraani. Sanandaj kannatas 22-aastase Iraani kurdi Mahsa Amini vahi all hukkumisele järgnenud meeleavalduste vägivaldsemate mahasurumise all ning Ghafouri oli külastanud mõnda Mahabadi protestides vigastatut.

2019. aastal jagas ta siniseid särke Sahar Khodayari auks, naine, kes süütas end pärast vanglakaristust, kuna ta üritas Azadi staadionil Esteghlali matši vaadata. Pärast järjekordset vägivallajuhtumit naisjalgpallifännide vastu 2021. aastal kirjutas Ghafouri Instagramis: “Jalgpallurina alandab mind tõesti, kui mängin ajal, mil meie emadel ja õdedel on staadionile sisenemine keelatud.”

Paljud fännid arvasid, et tema karjäär Esteghlal, meistritiitli võitnud meeskonnas, katkes juunis karistuseks sõnavõtu eest. Teised väitsid, et 30. eluaastate keskel oli Ghafouri Iraani tipplennu jaoks liiga vana.

Hiljuti säutsus ta Twitteris: “Lõpetage kurdide tapmine! Kurdid on Iraan ise…Kurdide tapmine võrdub Iraani tapmisega. Kui olete inimeste tapmise suhtes ükskõikne, pole te iraanlane ega isegi inimene. .. Kõik hõimud on pärit Iraanist. Ärge tapke inimesi!!!”

Leave a Comment