Alžeeria kohus mõistis metsatulekahjude tõttu lintšimise eest surma kümneid inimesi | uudised

Möödunud aastal surmava tulekahju süütamises valesüüdistatava mehe lintšimise eest mõisteti surma 49 inimest.

Alžeeria kohus mõistis surmanuhtluse 49 inimesele, kes lintšis eelmisel aastal pika kuumalaine ajal surmavate metsatulekahjude süütamises valesüüdistuse, teatas riigimeedia.

Põhja-Aafrika riik on aga säilitanud hukkamiste moratooriumi alates viimastest hukkamistest 1993. aastal, mis tähendab, et karistusi vähendatakse tõenäoliselt eluaegse vangistuseni.

Kohus leidis, et Alžeeria Tizi Ouzou linnaosa elanikud pekssid surnuks 38-aastase Djamel Ben Ismaili pärast seda, kui teda süüdistati mullu augustis puhkenud tulekahjude süütamises, milles hukkus vähemalt 90 inimest.

Hiljem avastati, et Milianast (230 kilomeetrit ehk 140 miili kaugemal läänes) pärit kunstnik Ismail oli tegelikult läinud piirkonda vabatahtlikuna tulekahjusid kustutama.

Alžeeria, Aafrika suurim riik, oli üks mitmest Vahemere-äärsest riigist, kes eelmisel aastal tegeles laastavate metsatulekahjudega.

Pealinnast Alžiirist idas asuva Dar el-Beida kohus mõistis sel neljapäeval hukkamisele 49 inimest [Ben Ismail’s] mõrv ja tema keha moonutamine,” teatas ametlik riiklik uudisteagentuur APS.

APS teatas, et kohus karistas veel 28 süüdistatavat kaheaastase kuni kümneaastase vangistusega.

Pärast lintšimist võrku postitatud videotes oli näha, kuidas rahvahulk ümbritses politseikaubikut ja peksis seal sees olevat meest, tiris teda ja süütas teda ning mõni tegi selfisid.

Šokeerivaid pilte jagati laialdaselt ja need tekitasid Alžeerias pahameelt.

Ohvri isa Noureddine Ben Ismail pälvis tunnustust selle eest, et ta kutsus oma poja mõrvast hoolimata alžeerlaste seas üles rahule ja “vendlusele”.

Tulekahju põhjustas kuumalaine, kuid võimud süüdistasid puhangutes ka “kurjategijaid”.

Võimud on esitanud süüdistuse ka Liikumisele Kabülia autonoomia eest (MAK), mille Alžiir klassifitseerib “terroriorganisatsiooniks”. Põhja-Alžeerias asuva peamiselt Amazighi piirkonna Kabülia autonoomialiikumine MAK lükkas süüdistused tagasi.

Kuigi suur osa Alžeeriast on kõrb, on põhjaosas rohkem kui neli miljonit hektarit (10 miljonit aakrit) metsa ja see kannatab igal suvel laastavate tulekahjude all.

Kliimateadlased on korduvalt hoiatanud, et inimtegevusest tingitud globaalne soojenemine toob kaasa kõrgemad temperatuurid ja äärmuslikumad ilmastikunähtused üle maailma.

Leave a Comment