Adidas alustab juurdlust Kanye Westi väärkäitumise süüdistuste kohta

24. november (Reuters) – Adidas AG (ADSGn.DE) Neljapäeval teatas ta, et alustas uurimist Kanye Westi ebasobiva käitumise väidete kohta pärast seda, kui Saksa sporditarvete tootja lõpetas eelmisel kuul koostöö räppari ja moeloojaga.

Adidas teatas, et alustas uurimist pärast anonüümse kirja saamist, milles esitati mitmeid süüdistusi muusikule, kes kannab nüüd nime Ye.

Uurimine jätkub aruanne ajakirjast Rolling Stone milles kirjeldati üksikasjalikult Ye väidetavaid ebasobiva käitumise juhtumeid töötajate ja tulevaste töötajate suhtes. Rolling Stone viitas intervjuudele enam kui kahe tosina endise Yeezy ja Adidase töötajaga.

Ajakirja andmetel saatsid endised meeskonnaliikmed Adidasele anonüümse kirja, milles teatasid, et ettevõtte tippjuhid olid Ye käitumisest teadlikud, kuid pigistasid silmad kinni ja lülitasid ta moraalse kompassi välja.

“Praegu on ebaselge, kas anonüümses kirjas esitatud väited vastavad tõele,” ütles Adidase pressiesindaja avalduses Reutersile.

Räppar Kanye West esitab 19. juulil 2020 USA-s North Charlestonis, Lõuna-Carolina osariigis, oma esimese meeleavalduse oma presidendikandidaadi toetuseks rahvahulgalt küsimuse. REUTERS/Randall Hill

“Kuid me võtame neid väiteid väga tõsiselt ja oleme võtnud vastu otsuse algatada viivitamatult asja sõltumatu uurimine, et süüdistusi käsitleda.”

Teid ei saanud kohe kommentaari saamiseks kätte saada. Uudistest uurimise kohta teatas neljapäeval esmakordselt Financial Times.

Adidase 0,76% osalust omav Union Investment on kirjutanud ettevõttele, et nõuda nõuete kohta lisateavet.

“Adidas peab avalikustama, millal juhtkonda ja nõukogu esimest korda sisesüüdistustest teavitati,” ütles Union Investmenti ESG Capital Marketsi ja Stewardshipi juht Janne Werning Reutersile tehtud avalduses.

Ye on viimastel kuudel tekitanud poleemikat suurte korporatiivsuhete avaliku lõpetamisega ja sotsiaalmeedias teiste kuulsuste vastu räuskamisega. Tema Twitteri ja Instagrami kontosid on piiratud ning sotsiaalmeedia platvormid on eemaldanud mõned tema postitused, mille kasutajad on antisemiitidena hukka mõistnud.

Akriti Sharma reportaažid Bangalores; Toimetanud Daniel Wallis

Meie standardid: Thomson Reutersi usalduspõhimõtted.

Leave a Comment